סמדר לוי שואף
06/03/2019

אמנות ההאטה: המהפכה השקטה

סמדר לוי שואף התפטרה מהעבודה והחלה לחיות את החיים לאט ובשקט. היא קוראת לדרך שלה "אמנות ההאטה" ומזמינה אתכם להוריד הילוך ולהצטרף אליה.

צילום מתוך התערוכה "לאט; המדבר" (צילום: סמדר לוי שואף)

ואז הגיעה אמנות ההאטה.
או במילים אחרות : אני זו שמעצבת לעצמי את החיים.

אין לי זמן. עמוס לי. צפוף. משוגע. טירוף. אין לי אוויר. בדיוק לפני שנה הייתי בפיק הקריירה. ניהלתי. עובדים. תקציבים. אירועים. תימרנתי. התלבשתי יפה. עמדתי בזמנים. הוכחתי את עצמי. רק סליחה שניה, לא הבנתי, למי? למי אני מוכיחה מה? התפטרתי.

הפסקת המירוץ שלי גרמה לי להבין שאין תשובה אחת נכונה. כל כך הרבה אנשים מגשימים את עצמם והחיים שלהם נהדרים - איך יכול להיות שאני לא יודעת מאיפה להתחיל? קראתי, חקרתי, שאלתי ורציתי, כל כך רציתי, למצוא שקט. החיים התנהלו "לפי הספר" והבטן שלי לא נתנה לי להמשיך. עצרתי. התחלתי לחפש תשובות לשאלות שלא היה לי אומץ לשאול.

השאלות שלי הובילו אותי לגלות עולמות מעניינים אותם התחלתי לחקור לעומק. נושא אחר נושא ולבסוף הבנתי- את כולם עוטף זוג כנפיים אחד. כנפי ההאטה. התשובה הקלה ביותר לשאלה " מה זאת אומרת האטה? את עושה הכל לאט?" היא כן. כלומר, בערך. התשובה הרחבה יותר היא שבחרתי להאט את קצב החיים. ככל שהאטתי הבנתי שאורח החיים הזה הוא הדרך שלי לעיצוב חיים איכותיים באמצעות שינוי פרספקטיבה ושאילת שאלות.

אבל איך מתחילים? ההאטה מורכבת מעולמות תוכן רבים. מיינדפולנס, צריכה נבונה, מינימליזם, קיימות, תוצרת מקומית וחיבור לטבע הם רק טעימה מהעושר שמסתתר מאחורי מילה כל כך יפה. התפקיד של כל מי שרוצה להתחבר לעולם ההאטה הוא רק לבחור תחום לצאת איתו לדרך, לשאול יותר שאלות ולהכניס לחיים שינויים מיטיבים. החודשים האחרונים היו הפעם הראשונה בה התפניתי להכיר את עצמי ויש לי 28 שנים להשלים. האמת? פגשתי בחורה די חביבה מאחורי מי שחשבתי שהפכתי להיות. גיליתי לראשונה בחיי שאני יכולה להיות שקטה. שישנם, למרות שחשבתי שאין כלל, דברים שמרגיעים אותי ועושים לי טוב. טוב אמיתי. אחד מהם הוא הצילום.

עם העובדה שהחושים שלי רגישים אני לא מתווכחת. אני רואה ומרגישה דברים שאחרים לא מייחסים להם טיפת חשיבות. לפני ההאטה ובתוך מציאות שהייתה עבורי לא נכונה כל דבר קטן שיגע אותי. ככל שנרגעתי הבנתי שכדי ליהנות אני צריכה שקט. עיבוד סיטואציה תמיד מתחיל אצלי בעיניים. צבעים ניטרליים מקרקעים אותי ברגע. הם מובילים אותי לחוויה רגועה ולשקט שלי. הם מרגשים אותי. יותר מכל צבע ויותר מכל רעש.

זו טעימה ממסע ההאטה שלי. שינוי הקצב והפרספקטיבה הם רק ניצני ההתפתחות דרכם מגלים את החיים הפשוטים.

והשקט? הוא שייך לשואלים.

באדיבות המצולמים סמדר לוי שואף

תערוכת הצילומים הראשונה של סמדר "לאט; המדבר", תספר על המסע שלה בעולם השקט שיצרה לעצמה.
הפתיחה תתקיים בבית חנה, בן גוריון 75, ת"א, ב- 5.4 בין השעות 10:00-14:00.
הצילומים כולם יוצגו במשך חודש וחלק מההכנסות יועברו לתרומה.


כדי להכיר טוב יותר את סמדר ואת אומנות ההאטה, הכנסו לאתר שלה
או הציצו בעמוד האינסטגרם היפהפה שלה

  • BUZZIT
לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully