פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בוחרים את רכב השנה

   "מלכת הכביש" 2018.: אירוע הבחירה של רכב השנה מתקיים בפעם השנייה, ועיתונאית הרכב היחידה בארץ מציגה את המועמדים

   מלכת הכביש 2018, בחירת רכב השנה שלי, מתרחש שוב, בפעם השנייה.

   רגע, מה פתאום טקסים ובחירת רכב השנה? מלכת הכביש עלתה לאוויר ב-2011, קול נשי כמעט יחיד בתחום הרכב, שמדבר לנשים וגברים בגובה העיניים, כבר אפשר לומר "שנים". אבל רק בשנה שעברה קיבלתי הזדמנות גדולה, שהיוותה קריאת השכמה לעצמי - נבחרתי לשפוט בטקס בינלאומי לבחירת רכב השנה - WOMEN WORLD CAR OF THE YEAR טקס בו אני ועוד 27 עיתונאיות רכב מכל העולם שופטות, מדרגות ומכריזות על רכב השנה של הקול הנשי בעולם.

   לוגו מלכת הכביש (אתר רשמי)

   בשנה שעברה, אחרי שבחרנו ביונדאי איוניק ההיברדית כרכב השנה שלנו ל-2017, נדהמנו לגלות מאות כתבות ואייטמים ברשת המסקרים את הבחירה שלנו מסביב לעולם. השנה המדיה הייתה מפרגנת פי כמה, אלפי כתבות על המכונית הזוכה - הבחירה של עיתונאיות הרכב בעולם - וולוו XC40. לנשים, עיתונאיות הרכב, שזוכות להכרה הזו מדי שנה, כבר ירד האסימון, מה מקומן בתחום הרכב. לי האסימון נפל רק לפני שנה.

   עיתונאית הרכב היחידה בארץ, שכותבת אוטוטו כמעט 8 שנים על מכוניות, חיה ונושמת את התחום ביום - יום, למה שלא יהיה טקס בחירת רכב השנה שמייצג את הקהל/הקול הנשי?

   בשנה שעברה יצאתי לדרך בפעם הראשונה, בחרתי רשימה של מכוניות נבחרות, כתבתי עליהן כתבות, על החוזקות שלהן ולמה הן טובות מהיתר ויצאתי לדרך. בסוף הטקס, שכולו התרחש במדיות החברתיות, באתר שלי וגם פה בוואלה, הוכרזה מלכה, מכונית השנה משבדיה - וולוו XC60 קרוסאובר משפחתי ומפנק שהצליח להתעלות מעל כל המכוניות ששווקו ב-2017.

   השנה, אותה שיטה כמעט - נבחרו 12 פיינליסטיות, 12 מכוניות טובות ששווקו בשנה החולפת, שבלטו מעל כל היתר. מכוניות שיש להן את האקס פקטור, אם בתוספות אבזור נוחות, אם במערכות הבטיחות המקוריות המתקדמות, אם בזכות מערכת ההנעה. כל יום עולה פיינליסטית אחרת, לפי התור, עם כמה מילים אודותיה, היתרונות שלה, כמה נתונים טכניים, יתרונות חסרונות ומחיר.

   אופל אינסיניה (אתר רשמי)
   אחת הפיינליסטיות שנחשפו. אופל אינסיגניה

   הפיינליסטיות שנחשפו, לפי הסדר

   12. DS CROSSBACK
   11. יונדאי סונטה הייבריד
   10. מיצובישי אקליפס קרוס
   9. אינפיניטי QX30
   8. ב.מ.וו X2
   7. אופל אינסיגניה
   6. אודי A6
   5. וולוו XC40
   4. יונדאי i30

   נכון, אנחנו בתקופה של רכבי פנאי שטח, אך הן לא השתלטו על הרשימה. יש 5 רכבי קרוסאובר, ברשימה המלאה יש 4 רכבי מנהלים ברמות יוקרה שונות, שתי משפחתיות, ואפילו סופרמיני אחת שכבשה אותי, והיא לא סתם נמצאת אצלי בחניה, בלי הנחות או טובות. פשוט מכונית טובה עם יחס עלות תועלת מעולה.

   מי נעדר מהרשימה? מכוניות חשמליות. היו מכוניות היברידיות נטענות בחשמל כמו קיה נירו, שלא הגיעה אלי למבחן עדיין, אודי Q7 היברידי נטען (מהפנט, אך בשל המחיר יישאר בגדר חלום לרובנו), רנו זואי עם טווח הנסיעה המעודכן (300 ק"מ "על חשמל"), נבחנה, אך לא התעלתה על 12 המכוניות שבחרתי, ויש גם יגואר I PACE אחת שהגיעה מעט באיחור, אחרי שלב הבחירה. אז אין ייצוג חשמלי השנה במלכת הכביש 2018, ואין לי ספק שיהיה בשנה הבאה.

   מי בשלישייה הראשונה? אין אפליות. יש סופרמיני אחת, מכונית מנהלים ספורטיבית, ומשפחתית מפוארת. אחת מהן כבשה אותי בשנייה שנפגשנו. ובעוד מספר ימים אכריז עליה בכל הרשתות שלי, וגם פה לפניכם.

   יונדאי I30 טורבו (אתר רשמי)
   יעילה ואיכותית, כמו תמיד. יונדאי I30