טל נברו29/11/2018

העליתם סרטון וידאו? כך תחשפו אותו יותר

מותגים רבים מבצעים פעילות ענפה ב-YOUTUBE וברשתות החברתיות, אבל לא תמיד יודעים להגיע לקהלים. טל נברו מסבירה כיצד עושים זאת נכון

כיום ניתן לראות כי חברות ומותגים רבים מבצעים פעילות ענפה ב-YouTube, ומשתמשים בסירטוני וידאו ככלי לשיווק, פירסום והפצה, יותר מאשר בעבר. עם זאת, לא צריך להיות גוף גדול בעל תקציבי עתק על מנת לבצע פעילות שיווקית מוצלחת.

במאמר זה נמצא כלים המאפשרים גם לבעלי עסקים קטנים לקבל חשיפה מקסימלית לסרטוני וידאו, ונגלה דרכים שונות להפצת הסרטונים ברשתות החברתיות.

טוב לדעת (תוכן מקודם)

התקרחות נשית היא בעיה רצינית - אך יש לה פתרון טבעי וקבוע

חברת איילת גייר
לכתבה המלאה

שימוש בוידאו הוא הדרך החשובה והיעילה ביותר עבור עסק, לבסס אמון עם לקוחותיו במדיה החברתית. מדוע? מכיוון שלקוחות נעזרים בסרטון הוידיאו שלנו, בכדי לקבל מידע נוסף על המוצר או המותג שאנו משווקים, ובעצם להתחבר אל המוצר.

באמצעות הסרטון שנעלה, הלקוחות יוכלו לקבל טעימה או הבנה על המוצר בו הם מתעניינים לפני הרכישה עצמה. למעשה, 90% מהלקוחות אומרים שסרטון וידיאו עוזר להם לקבל החלטות לגבי המוצר, 64% מהלקוחות אומרים כי צפייה בווידאו גורמת להם לרצות לרכוש את המוצר.

למשל, צרכן המעוניין להחליט איזה אייפון חדש כדאי לו לרכוש, צפוי לצפות בסרטון כמו זה למטה, אשר משווה מודלים שונים.

זה נשמע הגיוני לחלוטין והכרחי מבחינה עסקית לשלב קטעי וידיאו המתחייסים למוצר שלנו, מאחר וקטעי וידאו אלו יכולים להניע את הלקוח באמת לרכוש את המוצר. לכן, אנו צריכים להתייחס לתוכן הווידאו שלנו כמו אל נכס שיווק יקר ערך. ועלינו לעשות מאמצים להפיץ ולקדם כל וידיאו בצורה הטובה ביותר.

במקום ליצור מספר רב של פיסות תוכן חדש עבור פלטפורמות שונות בכל יום, נוכל לייצר פיסת תוכן אחת בכל שבוע ולאחר מכן להפיץ אותה ברשתות החברתיות, באופן הגיוני ורלוונטי עבור כל פלטפורמה. לדוגמה, נוכל ליצור ראיון בוידיאו, ולפרסם את הווידאו ב-YouTube ואת האודיו לפרסם בפודקאסט.

נוכל להשתמש באסטרטגיה זו בכדי להפיץ ולקדם מגוון רחב של תוכן וידאו עבור העסק שלנו, כולל:

עדויות/ המלצות מלקוחות
הדרכות מוצר
הדגמות תוכנה
אירועים
קטעי וידאו של הסבר על המוצר


ארגון פלטפורמות המפתח של העסק

לפני שנוכל לפרסם באופן יעיל, להפיץ ולקדם את הסירטונים שלנו, עלינו להיות בעלי בלוג עסקי באתר האינטרנט שלנו, וכמובן בעלי נוכחות ברשתות החברתיות כמו Facebook, YouTube ו- Instagram.

פייסבוק

לפייסבוק יש יותר מ -2 מיליארד משתמשים פעילים, ובעוד שישנם 50 מיליון עסקים בפייסבוק, רק חלק קטן מעסקים אלה משתמשים באסטרטגיית שיווק באמצעות קטעי וידאו. עובדה זו מגדילה את ההזדמנות עבורנו ליצור קשר עם הלקוח האידיאלי שלנו.

YouTube

ל-YouTube יש למעלה מ -1.9 מיליארד משתמשים פעילים, והוא משמש כמנוע החיפוש השני בגודלו אחרי גוגל. כמובן, גוגל היא הבעלים של YouTube, כך שהם עובדים יד ביד, במעין שותפות אשר יכולה רק לתרום לשיווק העסק שלנו.

מכיוון שרק 9% מהעסקים הקטנים נמצאים ב-YouTube, ההזדמנות עבורנו ליצור קשר עם הלקוח האידיאלי שלנו היא גבוהה בהחלט. עלינו לבנות קהל צופים ובסיס מנויים רב ככל האפשר, בכדי להגיע לקהל נרחב של לקוחות פוטנציאליים.

אינסטגרם

קטעי וידאו ממומנים ב Instagram מייצרים שלוש פעמים יותר תגובות והערות, מאשר העלאת תמונות ממומנות. 35% מהמשתמשים באינסטגרם מעלים וצופים בפוסט בסטורי. למעשה, זהו דור אשר עושה תחקור ובדיקה על המוצרים/ שירותים שבהם יש להם עניין, דרך אינסטגרם סטורי. נתונים אלה הופכים את אינסטגרם לחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה הזו.

בלוג עסקי/אתר אינטרנט

לאתרי אינטרנט עם בלוג יש 434% יותר דפים באינדקס של מנועי החיפוש (גוגל, בינג, יאהו) מאשר אתרי אינטרנט ללא בלוג. כמו כן, פוסט בבלוג הכולל וידאו ימשוך פי שלושה מאשר פוסט ללא וידאו. המשתמש הממוצע מבלה ב-88% יותר זמן באתרי אינטרנט המלווים בסרטונים.

כאשר אנו משבצים את סירטון ה-YouTube בפוסט בתוך הבלוג שלנו, אנו בעצם מגבירים את יכולת החיפוש של הבלוג, את החשיפה אליו, ואת זמן הצפייה בסירטון, מפני שאנו חושפים אותו בפלטפורמה נוספת.

העלאת אודיו (קובץ שמע) ב- podcast - אופציונלי

8% ממאזיני פודקאסט צורכים לפחות שבעה "פרקים" בשבוע, ולעתים קרובות הם מקשיבים לפרק כולו, מתחילתו ועד סופו.

הפקת הסרטון והפצתו ברשת

יש לעשות מחקר ולבדוק האם קהל הלקוחות הנוכחיים והפוטנציאליים שלנו צורכים לעתים קרובות את התוכן שלנו, וממירים אותו ב-YouTube או ב- Facebook. התשובה תגיד לנו איזו פלטפורמה צריכה להיות בסיס הבית המיועד לתוכן הווידאו החדש.

כאשר אנו מפרסמים את הסרטון, יש להקפיד לבצע אופטימיזציה של הכותרות, התיאורים ורכיבים אחרים למטרות SEO. ללא קשר לפלטפורמת הפרסום העיקרית שלנו, עלינו להפיץ את הסירטון לצורך חשיפה מקסימלית. לדוגמה:

פרסום סרטון YouTube בפייסבוק (ופלטפורמה אופציונלית לפודקאסט).
פרסום Facebook Video ל-YouTube (ופלטפורמת Podcast אופציונלית).
פרסום Facebook Live Video בפיד של Facebook ו- YouTube (ופלטפורמת Podcast אופציונלית).

טיפ להעלאת ווידאו- חשוב לזכור כי 85% מהאנשים אשר צופים בווידאו בפייסבוק צופים בו ללא קול. לכן נקפיד להוסיף כיתובים לסרטוני המדיה החברתית, כך שהצופים לא יצטרכו להסתמך על קול כדי להבין את הסרטון.

יצירת מנוע חיפוש עם חשיפה מקסימלית באמצעות בלוג וקטעי וידיאו ביו טיוב

מומלץ ליצור פוסטים בעלי מחשבה בבלוג שלנו, שבהם נוכל לשתף את סרטון היו טיוב שלנו, בליווי סיכום מקוצר או מאמר מורחב המכסה את נושא הוידאו. נשתמש במילות מפתח מתאימות, נדאג ליצור רלוונטיות לנושא הספציפי, ונוסיף קישורים לסרטונים אחרים הקשורים לנושא.

העלאת הפוסט מחדש ושיווקו בכדי למשוך תנועה נוספת

לאחר שכתבנו את הפוסט בבלוג והעלנו את הסרטון מ- YouTube לתוכו, נרצה ליצור "טיזרים", כדי להחזיר את התנועה לתוכן הווידאו המקורי. ניתן ליצור כמה סרטונים קצרים הלקוחים מהסרטון המלא אשר נוכל לשתף בכל סוגי הפלטפורמות השונות, כדי לעורר עניין בסירטון המלא ולמשוך קהל נוסף.

ישנה אפשרות ליצור סירטון פרומו, המהווה מעין הצצה לסירטון המלא, באורך כ-60 שניות ולשתף אותו באינסטגרם ובפייסבוק. וכמובן נקפיד לצרף לכל סירטון קצר קישור אל הסרטון המלא.

מומלץ מאד לשתף את הסירטון המקוצר בסטורי באינסטגרם, בשילוב קריאה לפעולה (למשל שאלה המופנת לעוקבים), מה שיוביל את העוקבים להחליק מעלה ולצפות בגרסה המלאה של הסרטון.

שימוש ב-Pinterest, Twitter, ו-Facebook ככלי הפצה של הסרטון

לא משנה אם הסירטון הוא חדש או ישן, אנו מעוניינים שאנשים ימשיכו לצפות בו, ולכן אנו צריכים למשוך תנועה מתמדת לסירטון בכל דרך אפשרית. הנה כמה דרכים בה נוכל לשמור על הסירטון רלוונטי לטווח זמן ארוך ומתמשך:

ניתן לפרסם מחדש את הווידאו בפייסבוק בתשלום, בכדי להציג את הסירטון לקהלים שונים וחדשים, על מנת להגיע ללקוחות פוטנציאליים בעתיד.

הצמדת הבלוג לעמוד ה- Pinterest אשר משמש מנוע חיפוש למיליוני אנשים כדי למצוא רעיונות, השראה, מוצרים ותוכן. נקפיד להשתמש בתמונה אופקית ונצרף לינק המקשר לבלוג שלנו.

פרסום אוטומטי של סירטון/ בלוג ישן בחשבון Twitter.

לסיכום

במקום להתמקד בכמות קטעי הווידאו שאנו יוצרים, חשוב להתרכז בהפקת קטע אחד של תוכן וידאו איכותי בכל שבוע ולאחר מכן להפיץ אותו למספר פלטפורמות שונות, מה שיאפשר לנו להגדיל את הנראות של המותג שלנו במדיה החברתית, ולייצר אסטרטגיית חיפוש לטווח ארוך עם תוכן שישאר רלוונטי לזמן רב.

לאתר של טל נברו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully