פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שתי מטרות - ותרומה ענקית אחת

   איך מצליחים לגייס תרומות גם לעמותת "הכלבים שבצל" וגם ל"בית יוסי" באשדוד? איריס מעודה מ"כפר השעשועים" בכפר סבא

   השבוע בחרתי להציג מספר שאלות לדמות מסקרנת במיוחד, שהצליחה כמעט ללא אמצעים וללא גוף כלכלי העומד מאחוריה, להמציא שיטה מקורית לגיוס תרומות לעמותת "הכלבים שבצל", וגם לעמותת "בית יוסי" שבאשדוד (על שמו של סרן יוסי אוחנה ז"ל) שם מטופלים כ-20 משפחות מעוטות יכולת ו-45 ילדים בו-זמנית וזוכים לתמיכה וליווי צמוד הנמשך בין שלוש לשש שנים, עד שיש בידיהם את הכלים לצאת ולהתמודד עם החיים בכוחות עצמם.

   מי שעומדת מאחורי העשייה הזו היא איריס מעודה, המועסקת כיום ברשת "כפר השעשועים" בכפר סבא, ומצליחה לרתום את המערכת בה היא עובדת להתגייס למען המטרות והארגונים בהם היא מאמינה.

   הכלבים שבצל (אתר רשמי)
   השיטה המקורית לתרומות עבדה

   ספרי לנו על שיטת גיוס הכספים באמצעות קופת הצדקה, ואיך עלה בדעתך הרעיון?

   "אני נמצאת בחנות רוב שעות היום, מול מאות לקוחות, ספקים ונותני שירות. בשלב מסוים הבנתי שאני יכולה להיעזר בקהל הזה על מנת לעודד התגייסות לעמותות החשובות לי. החלטתי להניח קופת חיסכון מאולתרת מול הקופה, לצידה מגש של "ספינרים מאירים" (משחק לילדים) ובתמורה לתרומה מקבל התורם ספינר מגניב. ברגע שמצטבר סכום הגון, כל הרווחים הולכים לעמותות בהעברה בנקאית ישירה".

   איך הגיבו הקולגות בעבודה והבוס ליוזמה הזו שלך?

   "הפעילות שיזמתי נעשית בתמיכה ותיאום עם כל הצוות, ואני שמחה שהסיפוק המגיע מחוויית הנתינה נופל בחלקו גם בידיהם".

   מה הופך את עמותת "הכלבים שבצל" למועדפת עליך?

   "אני מתחברת לכל עמותה הפועלת למען חסרי ישע, בכל רחבי הארץ. יש בי תשוקה גדולה לעזור לבעלי חיים במצוקה וכלבים בפרט. בביתי גדלים שני כלבים המעניקים לי סיפוק ואהבה ללא תנאים, כל אדם בר דעת יעשה ככל יכולתו להעניק להם מעט בחזרה מהאהבה הזו. אני מאמינה שעמותה החורתת על דגלה יחס של חמלה ומסירות, היא עמותה הראויה לתמיכתו של כלל הציבור.

   "כמו כן, זהו חסד מופלא להגיש יד למשפחות וילדים מעוטי יכולת, ילדים שהגורל לא חייך אליהם, וזקוקים לנחמה קטנה מקשיי היומיום. אני משתדלת ופועלת לגיוס ספקים איתם אנחנו עובדים בחנות, על מנת שיתרמו צעצועים, ציוד ללימודים וכל מה שידם משגת".

   קופת תרומה (אתר רשמי)

   איך יכולים גם הקוראים להתגייס למען "בית יוסי" שבאשדוד או "הכלבים שבצל"?

   תמיד אפשר להיכנס לאתר של העמותות ולתרום ישירות אליהם. הם זקוקים כמעט בכל יום לידיים נוספות - מתנדבים שיתנו מזמנם ויפשילו שרוולים. כמובן שאפשר גם לבקר אותי בחנות ולעצור מול הקופה הקטנה שלנו, שם כל שקל יוצא מן הלב ונכנס אל הלב.

   פייסבוק כפר השעשועים בכפר סבא
   תרומות "הכלבים שבצל"
   תרומות "בית יוסי"

   חיילים מתנדבים (אתר רשמי)