פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אבארט גנוב

   לאלה שרוצים להרגיש שטח ונהיגה נועד "מועדון אבארט" שכבר 10 שנים מקיים מפגש לחובבי המותג. ענת דניאל הצטרפה וחזרה במצב רוח מרומם

   מכוניות. עבור רובנו מדובר בקופסה עם 4 גלגלים, הגה, מנוע, וזה מגיע בצבעים של אפור, שחור ולבן. אם זה בא בליסינג מהעבודה - ברכה. למי יש זמן להתעסק עם זה? רוצה אוטו שלוקח אותי מנקודה א' לב', במינימום טיפולים וכסף. אוטו.

   הקצנתי, מעט, כדי להציג את הצד השני של המתרס בקיצוניות. אלה שבשבילם מכונית (לא אוטו, מה זה אוטו?), זו בת משפחה. אלה שרוכשים מכונית מהלב, ולא מהראש. יש להם טעם ספציפי ומוגדר מאד, והם לא מוכנים להתפשר עליו. אלה שמכוניות אצלם באות בצבעים, בסגנונות, עם מנועים ספציפיים ותיבות ספציפיות. שרעש המנוע בבוקר מורח להם חיוך ענק על הפרצוף, שלחיצה על דוושת הגז מרעידה להם את הלב ופותחת להם את קנה הנשימה לרווחה. אלה שדואגים, שרוחצים, שמטפלים, שמבטחים אקסטרה, שמכסים בשמש ואומרים לה שלום בסוף היום ומסובבים את הראש למבט אחרון.

   נשמע לכם פסיכי? יכול להיות. אבל זה-זה, איך שזה. הפעם לא הגזמתי.

   ענת דניאל באירוע אבארט (אתר רשמי)
   בהחלט חוויה מסוג שונה (צילומים: בני דויטש)

   תכלס, כל מי שלא קונה מיצובישי או סוזוקי ודומיהם, קונה מהלב. קונה מתוך רגש מסוים, מתוך אהבה למותג מסוים, ולא מחפש את התכלית שברכב - לנסוע מפה לשם במינימום דלק, להתניע ולנסוע באוטו הלבן, האוטו הגדול, האוטו החסכוני והאמין.

   אני לא אובייקטיבית, אני אוהבת מכוניות, חיה מכוניות, ועושה ויתורים גדולים כדי שלא יהיו לי מכוניות אפורות ורגילות בחניה.

   החודש הוזמנתי ללוות את מועדון העקרב "אבארט ישראל" באירוע השנתי החגיגי שלהם. פעם בשנה, האחראיים על המועדון הזה יוצאים מגדרם כדי להפיק את האירוע הכי מושקע והכי פומפוזי ללקוחות שלהם - מסלול הנהיגה הכי מעניין, האוכל הכי טוב, המלון הכי מפנק, האטרקציות הכי הכי. אירועים שעושים עבודה מצוינת בליכוד חברי המועדון ובייחוד המועדון הזה מיתר מועדוני הרכב בארץ. בישראל, אם תעלה את המילה "אבארט", אחרי המילה כיף, צבע, כוח, בטוח ישתרבבו מילים כמו, "מועדון אבארט" ו"טיולי מועדון אבארט". זה כבר 10 שנים שהמותג הזה קיים בארץ, ומ-2012 החלו פעילויות המועדון לרוץ שנה אחרי שנה, וגם בין לבין, ומאז טיולי העקרבים הפכו לשם דבר.

   ענת דניאל באירוע אבארט (אתר רשמי)
   כיף, צבע וכוח

   בבוקר יום א', התחמשתי באבארט טוריסמו קבריו אפורה, גג פתוח, מנוע גדוש ורון בלב. עם הפנים לגלבוע, לפגוש את כל העקרבים בקימל, ולשטוף את העיניים בדגמי המכוניות שלהם - אבארט 124 ספיידר, אבארט 595 טוריסמו, אבארט 595 קומפטיציונה, ועוד מכוניות קטנות ושמחות. חלקם הגיעו עם בני/בנות הזוג, חלקם עם חברים והיו גם שלקחו את הילדים שלהם, אלה שנדבקו גם בבאג.

   השיירות הצבעוניות החלו להתארך, אנשים שמחים, כולם מכירים את כולם. הגעתי לסקר ולהרגיש עקרב ליום אחד, אבל בשעות הראשונות צפיתי ממרחק, מתבוננת ולומדת את הלכות המועדון.

   ענת דניאל באירוע אבארט (אתר רשמי)
   להרגיש הכי חופשייה שיש. ענת דניאל

   5 שעות אחרי. נהיגה בכבישים מפותלים בגלבוע, צילומי וידאו וסטילס, החברים נוחתים במלון סטאי בטבריה, מלון שלכל הדעות עולה על חמישה כוכבים, אבל אני אניח את זה בצד, סקירה על המלון בהזדמנות הבאה. יום נעים ושליו, מזג אוויר מושלם, בריכה תכולה קרירה וענקית, מוזיקה אלטרנטיבית, וכל העקרבים מתקבצים בבריכה המושלמת במרכז בית המלון, ובסביבתה. אני לא חושבת שחוויתי כזו שלווה בשנה האחרונה. שלווה אמיתית, שקט אמיתי, שיחות חבריות שקטות וטובות, בין אנשים שאוהבים בכל ליבם מכוניות.

   כוסות עם שייק פירות מחולקות לנופשים, וכפכפי אצבע לרוחצים, וככל שהשמש יורדת החברים מתחילים להתפזר לחדרים. ב-21:00 הגיע למלון חנוך דאום, קומיקאי, ציניקן, גאון בתחומו, שיורה בדיחות שחורות, ועוצר אחרי כל בדיחה קשוחה לבדוק איך והאם הקהל מקבל את התוכן הבעייתי. היה מצוין, ומצחיק. האורות על הבמה כבו, מוזיקה החלה להתנגן, והבר פתוח לחברים. מתמנגלים, מצטלמים, יושבים בקבוצות ובזוגות ומדברים מכוניות, ולא רק, בכיף.

   ענת דניאל באירוע אבארט (אתר רשמי)
   ללא מעצורים. חנוך דאום

   בדרך חזרה הביתה, כמעט 3 שעות נסיעה לפני, מהצפון לשפלה. שעת בוקר, אני פותחת את הגג, מדליקה את הרדיו ומתחברת כל כולי לנהיגה באבארט הקטנה. הצלילים, האופי של המנוע, התיבה, תנוחת הישיבה, סידור תא הנהג, התחושות כולן - זה אבארט, ואין מכונית אחרת נוספת שיכולה להעתיק את סט התחושות הללו.

   מי שרוצה לעצמו אבארט יודע בדיוק מה הוא רוצה מרכב. זו בעצם קנייה מהראש והלב ביחד, כמו כשקונים אלפא רומיאו, או כל מכונית אירופאית לא סטנדרטית אחרת.

   ענת דניאל באירוע אבארט (אתר רשמי)
   רכב שיודעים מה רוצים ממנו

   בסופו של אירוע ויום, הגעתי הביתה, אחרי 150 קילומטר, חניתי את הקטנה בחניה מוצלת ליד הבית, רחוק מהשכן, נעלתי בלחיצה והתחלתי לצעוד הביתה. הצצה קטנה אחרונה אל הלוחמת האפורה מאחורי, אחות לכמה מאות בודדות של רכבי אבראט בארץ, מכל דגם ומכל מודל. האם הרגשתי עקרב ליום אחד? ועוד איך!

   הטלפון מצלצל, המציאות קוראת לי, זמן להחזיר את העקרבית הביתה, יש יונדאיi30 חדשה לבחון.