פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החברה ששברה את הסטטוס קוו

   הזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון הייתה הרבה יותר מניצחון של מדינה. בשבת בלילה הבנו שאנחנו מוכנים לשינוי אמיתי. החברה ירדן חי נזכרת איך לפני 6 שנים נטע הביעה משאלה ובעזרת רצון אמיתי וכן הגשימה את החלום

   בתחרות התחרו לא מעט שירים מעולים, ואני חייבת להודות - הזמרת הקפריסאית הלני פוריירה נתנה הופעה מרשימה וגם השיר מצוין, אבל השנה הקהל השכיל להבין שיש תחרות שהיא מעבר למדינות, מעבר לתחרות שירים - שיש פה מסר חברתי משמעותי!

   קפריסין הציגה שהנשיות המינית שלה זה מה שהיא מוכרת, היא המיינסטרים - בעלת המידות הרצויות ומה שמקובל בחברה, כביכול. נטע, עם השיר וגם עם הדמות שלה כעצמה, מציגה את ההפך ואת כל מה שנכון עכשיו, אם זו תנועת MeToo, העצמה נשית, אידיאל היופי החדש וקבלת השונה.

   אנשים מתחברים לנטע מכיוון שהיא מוכיחה שאפשר גם אחרת והיא שוברת את המוסכמות החברתיות, זהו ניצחון של כל מי מרגיש שונה, כל מי שמרגיש שהחברה לא קיבלה אותו, כל מי שנמאס לו להיכנע לתכתיבים, האותנטיות והאנרגיות שלה סוחפים את כולם. זהו סיפור על ניצחון שמונע מאמונה מלאה בעצמך וללכת אחרי האמת שלך. זהו סיפור של אישה שניסתה להיות מישהי אחרת מול אישה שהייתה היא במשך כל הזמן. בסופו של דבר לכל אחד מאיתנו, לא משנה איך הוא נראה ומי הוא, יש קצת מנטע.

   בשנים האחרונות נושא אידיאל היופי קיבל תפנית משמעותית. קים קרדשיאן, כחלוצה לאומית, ואחריה אשלי גרהאם, כסמל משמעותי, מוכיחות שההרואין שיק כבר לא אופנתי והגיע הזמן למשהו יותר אמיתי ובריא. גם בישראל זה ניכר, דוגמניות כמו שמחה גואטה, ריי שגב ואנוכי חיות את התנועה החיובית הזו יום יום ובזכות העשייה שלנו אנו מצליחות לחולל שינוי בתפיסה של אנשים בנוגע לדימוי גוף חיובי. נטע העבירה את האקטיביזם שלב אחד קדימה.

   אחרי הניצחון של נטע בגמר "הכוכב הבא" נפגשתי עם נטע והעלנו זיכרונות בסיפור ההכרות שלנו ובחלומות המשותפים: היא אמרה לי "ירדן, את קולטת? ניצחתי!". אמרתי לה שלא היה ספק בכלל כיוון שבתחילת התכנית, לפני האודישן הראשון שלה, היא ישבה עם אסי ורותם לראיון והיא הייתה היחידה שאמרה "אני באתי לנצח", ובאותו הרגע ראיתי אותה זוכה.

   את נטע הכרתי לפני 6 שנים, באחת ההופעות שלה כזמרת בלוז. התאהבתי באופן מידי. מול קהל של מספר עשרות אנשים ובמה קטנה, האנרגיות שלה היו לא פחות מטריפות מבמת האירוויזיון. לפני 6 שנים אמרנו את החלומות שלנו בקול רם, אני רציתי להיות אשת שיווק ודוגמנית ונטע אמרה שהיא רוצה להיות זמרת בינלאומית. היו לנו פחדים, היו לנו חששות, אך מה שהוביל אותנו זו הידיעה שמגיע לנו. 6 שנים אחרי, האמונה הגשימה את עצמה.

   לעמוד האינסטגרם של ירדן חי