פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עצה לנשים: תתחילו לאהוב את עצמכן

   בעקבות הסרט "מרגישה פצצה" בכיכוב איימי שומר, הדס וייסמן, סטייליסטית לנשים דתיות, הבינה משהו מהמפגשים האחרונים שלה עם לקוחות והנשים שסביבה

   לאחרונה יצא הסרט של איימי שומר, ''מרגישה פצצה'', שעוסק בתובנה שאני פוגשת בלי סוף בעבודה מול הלקוחות שלי ועם נשים סביבי. ביטחון עצמי ביכולות שלך, במראה שלך ובמי שאת - ולא קשור בכלל לנתונים הפיזיים שלך.

   פגשתי מאות לקוחות, עם נתונים "מושלמים" ועם נתונים מורכבים, ואין נתון אחד שמבטיח אהבה או הכלה עצמית. הכול אצלנו בראש. נשים יפהפיות שעסוקות בחצי ס''מ ברוחב האגן שלא נותן להן מנוח, או קמטוט במצח שבשביל להיפרד ממנו הן יעשו הכול. הכאב הזה מונע מהן לראות כמה הן יפות, חינניות, מעניינות - ואת הכאב הן מקרינות לכל עבר, בלי לשים לב. מעבר לבגד ולאיפור.

   הדס ויסמן (אתר רשמי)

   גם אני הייתי פעם 'מתחבאת' בבגדים שחורים, במינימום עניין ורעש במראה שלי, כדי לעבור מתחת לרדאר, כדי שאף אחד לא ישים לב אלי ולא יראה שאני לא מושלמת. לקח הרבה זמן וכאב עד שהצלחתי להתמודד עם הקשיים, למקד את עצמי ואת הסביבה לראות את הצדדים החיוביים שלי. ללבוש פריטים ואקססוריז שנותנים לי הרגשה מדהימה ושיקית, וממקדים את המבטים לכיוון שאני בוחרת.

   כל אחת יכולה לבחור איך לראות את עצמה - שימי את הדברים על השולחן, תרשי לעצמך לחיות איתם, ולהתקדם מהם הלאה. תני לעצמך להיות יפהפייה לא מושלמת. תני לעצמך את האישור שלמרות שיש לך נתון שאת פחות מחבבת, את לא פחות נפלאה וכובשת. ובעיקר, אל תענישי את עצמך על הנתון הזה.

   כדי לחגוג את הקסם שבביטחון העצמי, יצאתי עם קבוצה של לקוחות וחברות לראות את הסרט המדובר בעצמנו, וגילינו שכל אחת מאיתנו הזדהתה עם הרבה רגעים ומחשבות שהופיעו בו. חוץ מזה שהיה כיף לצאת ולהיפגש, כיף לראות שאנחנו לא לבד. גם ה"מושלמת" לידינו צריכה חיזוק לפעמים.