פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כשהילד שלך ואת מגלים את העולם מחדש

   ענת דניאל מיעטה לקחת את בנה לפעילויות משותפות, אבל כשגילתה שבמרחק 10 דקות מהבית יש לה מתקן אידיאלי במחיר מדהים, היא הבינה מה פספסה עד עכשיו. זה הזמן להשלים פערים

   חשבתי איך להתחיל את הכתבה הזו, סקירה צבעונית ומגוונת על חוגים לפעוטות, וכל ורסיה שעלתה לי בראש הפכה להיות אייטם כבד על אימהות, שגיאות בהורות וגידול ילדים, ועוד נושאים מבאסים. ניערתי מעלי את הכבדות. כמה קל להיכנס לפינות האלה של אשם, והלקאה עצמית, אה? טוב, אני אסביר למה התחלתי בנימה הזו. אני ענת, בת 35, טוב, 36 החודש, אימא של אדם, בן שנתיים ועשרה חודשים, ואני מודה שברוב חייו של הבן שלי, ("רוב", אפשר לחשוב), נמנעתי כמה שיותר מלקחת אותו למקומות ציבוריים מרוביי ילדים. מכל מיני סיבות, העדפתי את זמן האיכות שלנו אחת על אחד או ההיפך. בל אשכח שהילד בגן פרטי, כן חברותי וממלא אחר הוראות, אבל איך נאמר, זה לא מחודד אצלו מספיק, והוא עדיין חושב שהשמש זורחת לו...

   ענת דניאל מלכת הכביש חוגים לפעוטות (אתר רשמי)
   בלי הלקאה עצמית, הפעם. ענת ואדם

   והנה צצה לה הזדמנות לעשות שינוי. לתת לי הזדמנות כאימא, לתת לבן שלי מה שהוא צריך: פעילות מגוונת, מעניינת, ומחנכת לילד, ולבן שלי הזדמנות לשכלל אצלו התנהגויות חברתיות שלא חזקות אצלו במנעד ההתנהגויות. אני מודה, עולמי צר כנמלה, אבל גם מקום המגורים שלנו מבודד ומשעמם למדי - מושב ליד פתח תקווה, ולא היה לי מושג שבמרחק של 10 דקות נסיעה, שוכן לו קאנטרי וותיק שנקרא "ספורטן". הקאנטרי הספציפי הזה, ספורטן פ"ת, קיים כבר למעלה מ-30 שנה, ולמעשה, מעשיר ומחנך כבר שני דורות של ילדים.

   המתכונת של המקום הזה הפתיעה אותי, כאחרונת הצפון תל אביביות (גרתי שם עשר שנים ומאז נתקע לי שהכול צריך להיות סופר יקר). מסתבר שמנוי לכ-ל המשפחה, הכולל שימוש חופשי במכון כושר, בריכת השחייה המקורה, כניסה חופשית לכל החוגים לילדים (מתי שרוצים, איזה שרוצים, חוג אחר חוג), משחקייה ועוד, ויש עוד, נשבעת, עולה כ-700 ¤ לחודש. לכל בני המשפחה יחד. ארבעה, חמישה, בני משפחה ב-700 ¤. רק לי זה נשמע מעט? ויש גם מנוי להורה וילד יחד, הכולל 3 חודשים מתנה. מתנה? בכל אופן, הניסוי התחיל. לפנינו שבוע עם שלושה חוגים לפעוטות בני 2-3, כמעט יום אחרי יום, בשעה 17:00. כל חוג בן חצי שעה ל-40 דקות. איחלתי לחיילת בהצלחה.

   ענת דניאל מלכת הכביש חוגים לפעוטות (אתר רשמי)
   מתכונת מפתיעה. בילוי בספורטן

   הגיע היום המיוחל, הוצאתי את הבנדיט מהגן בשעה 16:00, רכב קטן, מושב בטיחות גדול, אימא שמה גז, יצאנו לדרך, לאם המושבות - פ"ת. אדם נראה מרוצה, אני מרוצה, רבע שעה אחרי אנחנו בספורטן. קאנטרי משפחתי מאד, כולם מאד מיודדים אחד עם השני. רוב הפעילויות מתקיימות בקומה הראשונה, ובקומה השנייה נפרס לו מכון הכושר. אנחנו עם הפנים לחוג "התעמלות אתגרית". לאדם עדיין אין מושג מה אנחנו עושים פה ומה אני רוצה ממנו, ולמה הוא לא מול הטלוויזיה אוכל עוגיות. השעה הגיעה, נכנסנו לאולם קטן מלא מזרונים ומראות, ואת פנינו קיבלה מדריכה מחויכת.

   החדר מתמלא אט אט בהורים וילדים. אדם קולט את המזרנים, משער לעצמו שזו משחקיה, ומתחיל לרוץ לכל הצדדים. כן, גם כשהחוג התחיל וכל הילדים ישבו יפה ומילאו אחר ההוראות של המדריכה. ברבע שעה הראשונות זה היה סוג של התעמלות פרי סטייל בשבילו. הנה, אני משלמת את המחיר על כך שלא חינכתי את הילד שלי להיות ייצור חברתי, אמרתי לעצמי בלב, כמובן. מבחוץ, אני צוחקת במבוכה ומפרידה בינו לבין ילדים שהוא מכפכף. עשר דקות אחרונות, אדם מגלה שזה דווקא נחמד לזרום עם ההוראות ומתחיל לשתף פעולה. חוג ראשון מאחורינו. הולכים לשרוף קצת זמן במשחקיה.

   ענת דניאל מלכת הכביש חוגים לפעוטות (אתר רשמי)
   הנאה לכל המשפחה

   ויהי ערב ויהי בוקר, ויהי אחר צהריים נפלאים. אדמי במצב רוח טוב, וחוג "חינוך מוזיקלי" לפנינו. אנחנו באוטו, מרוצים, נוסעים לספורטן. וואלה, אפשר להתרגל לזה. הגענו בזמן, חיכינו יפה מחוץ לאולם, אימהות וילדים מתקבצים, אפילו אבא אחד, מראה נפלא. האולם היום ריק ממזרונים. אנחנו יושבים במעגל והילדים ישובים על רגלי ההורים. היום חוגגים פורים, והשירים בהתאם. 10 דקות עוברות, ואדם מפתיע. הוא קשוב, ממלא הוראות ומשתף פעולה יפה. אני מופתעת, אבל לא פוצה פה לשטן. אני סקפטית, עד סיומו של החוג השלישי. שרנו, רקדנו, ושמחנו. לאותו אבא שקיבל קרדיט על הגעה לחוג עם הילדה שלו, ירדו 2 נקודות על בהייה ללא הפסקה בנייד. זהו, סוף החוג, הילדים מחזירים את כל הציוד יפה למדריכה. אדם עדיין משתף פעולה. אימאל'ה.

   ענת דניאל מלכת הכביש חוגים לפעוטות (אתר רשמי)
   הכי כיף שיש לילדים

   יום שמש חמים, פורים בשיאו, וחוג שלישי על הפרק, היום זה חוג ליטוף בע"ח, או אולי זה רק חוג בע"ח? תיכף נראה. אדם מעודד, חוגר את עצמו במושב. ספורטן פתח תקווה, תתכוננו, אנחנו בדרך! היום הגענו מוקדם ממש, הזדמנות מצוינת לסייר ברחבי הקאנטרי. כאמור, הקומה הראשונה היא לחלוטין קומת המשפחות. הורים וילדים בדרך לחוגים, או בדרך למשחקיה בקומה מינוס אחת. יש קיוסק עם אוכל ושולחנות וכיסאות לסועדים, אנשים מבוגרים וצעירים כאחד. אם יוצאים מהיציאה האחורית פוגשים בבריכת שחייה מקורה יפה וגדולה. אדם היה מהופנט וביקש להישאר ולבהות בה. רגע, יש לנו גם את קומת מכון הכושר. קומה 2. בה כולם חטובים וחטובות, וככל הנראה נמצאים בסטטוס רווקות, אחרת אין לי מושג איך יש להם זמן להתעסק בזה. קצת מקנאה קצת מפרגנת.

   ענת דניאל מלכת הכביש חוגים לפעוטות (אתר רשמי)
   כיף לאמא, כיף לילד

   קדימה, יש לנו חוג ליטוף חיות, אני חושבת. היום קיבלה את פנינו מדריכה מקסימה במיוחד, עם זוג כלבי קאווליר קינג צ'ארלס, שקטים וטובים במיוחד, מחופשים למיניונים. אדם, מקבל אישור להתקרב אליהם ומלטף ומשחק איתם. החדר מתחיל להתמלא באבות וילדים. אבא ועוד אבא ועוד אבא, באמת מקסים. ועוד אבא, והנה האבא עם הנייד המחובר ליד. בסדר, הוא עשה השתדלות גדולה בעצם הגעתו. כל הילדים ישובים, ומוקסמים מתרנגולת מיוחדת ויפה במיוחד שהמדריכה הביאה היום. אדם סקרן, ושמח ומשתף פעולה. קסם. שרנו, ורקדנו, וליטפנו תרנגולת והנה, עברה לה חצי שעה בנעימים.

   אדם מתורגל. יוצאים מהחוג והולכים למשחקיה. הוא חולץ נעליים ומשחק יפה. פלא הבריאה. יש לו את זה. הוא ייצור חברתי ומשתתף, זו רק אני שלא נתתי לא הזדמנויות ליישם את כל ההתנהגויות האלה. עוד רגע של הלקאה עצמית. אני קמה, ומתנערת מהמחשבות והשליליות. סליחה, כמה עולה פה מנוי הורה פלוס ילד?

   "מלכת הכביש" - האתר הרשמי