פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אוהבות מכוניות? אם ככה, זו הכתבה בשבילכן

   ענת דניאל, פריקית של רכב, מוקסמת מהחיבור בין נשים ורכבים. באירוע הנהיגה שהפיקה בשיתוף עיתונאיות, בלוגריות ומשפיעניות רשת, היא ראתה כיצד מעגל חדש יכול להיפתח בחייה ובחייהן

   נשים שאוהבות מכוניות, וצורכות תוכן על מכוניות, יש קהל כזה?

   יש ויש. זה מתחלק לשלושה מעגלים, שלוש רמות של עניין. יש נשים שאוהבות מכוניות, את מה שזה ואיך שזה מרגיש. יש למכוניות שלהן שמות, והן מגיעות למפגשי רכב דרך קבע. הפיד שלי בפייסבוק מלא בהן, במכוניות שלהן, ובהתרגשות שלהן. יש כאלה שחיות את התחום הזה, צורכות עיתונות רכב, ועוקבות אחרי כל השקה ואירוע. המעגל הזה עדיין נחשב "הארד קור" במדינתנו, נדיר.

   במעגל השני, ישנן נשים שיש להן עניין מסוים ברכב, טעם אישי במכוניות בכלל ו-Say בנושא. הן יודעות איזה רכב הן ירצו, מה מעניין אותה בתחום, ומאיזה מותג רכב המכונית הזו שחצתה את הכביש עכשיו. הן בעניינים כשצריך, ויש להן דעה מוצקה לגבי איזה רכב ייכנס הביתה ואיזה לא ולא.

   המעגל השלישי, מעגל נשים שמודה שהוא לא בעניין של מכוניות, אבל אם תהיה לכל אחת מהן הזדמנות לנהוג במכוניות מעניינות, לבקר בסוכנות כזו או אחרת ולטייל, הן לא יסרבו.

   ענת דניאל (אתר רשמי , אביחי דמארי)
   נשים ורכב, חיבור טבעי (צילום: אביחי דמארי)

   בשנים האחרונות, מלבד מבחני דרכים וכתיבת כתבות תוכן על רכב, התחלתי להפיק אירועי נהיגה לנשים. נשים מעולמות שונים לחלוטין; תחומי הביוטי, החיים הטובים, קולינריה, משפחה ועוד, שהתקבצו לאירוע נהיגה. כמה שעות של נהיגה, אוכל, וקצת תרבות. כמה שעות של הסתכלות ובחינה של רכב ממקום אחר לגמרי. להיכנס לרכב ולפרוט אותו לפרטים: לשאול את עצמן האם הוא נוח להן, מרווח להן, יפה בעיניהן. האימהות שביניהן, תשאלנה האם מושב הבטיחות ייכנס בקלות במושב מאחור, והאם יש מספיק מקום בבגאז'. ובכלל, האם הרכב הזה יקר מדי, או שווה רכישה, ואיך הביצועים?

   החיבור הזה בין נשים ומכוניות מדהים בעיני. הן מדויקות ומבינות עניין, והאירועים האלה תמיד עושים לי חשק לתכנן את האירוע הבא.

   אירוע הנהיגה האחרון שהפקתי יצא לפני שבועיים, בסופ"ש של ה"סערה", שריחמה עלינו ויצאה לדרך רק אחרי שסיימנו. יום חמישי שטוף שמש, מעט רוח, 5 בלוגריות, עיתונאיות ואנוכי, יצאנו לנהיגה ברכבי שברולט אקווינוקס, רכב קרוסאובר חדש שיצא חודש לפני לשוק.

   ענת דניאל (אתר רשמי , אביחי דמארי)
   כלבים וולקאם, גם סוסים (צילום: אביחי דמארי)

   התחלקנו לזוגות, חלוקה טבעית שקרתה ברגע המפגש, ככה, בין רגע, ויצאנו בשיירה של 3 כלי רכב לעבר התחנה הראשונה שלנו ביישוב תירוש. מכיוון שמדובר ברכב אמריקאי, בניתי את הטיול כך שהתחנות בו יהיו קשורות במוטיבים אמריקאיים. אז ביקרנו בחוות סוסים (סוסים, בוקרים, אמריקה), ליטפנו סוסים וקיווינו להוציא שוט יפה של הרכב והסוס. וכשהבטן התחילה לקרקר, עצרנו לאכול בפונדק אלביס, הדבר הכי קרוב לדיינר אמריקאי.

   נהגנו, צילמנו ודיברנו, לשמחתי, גם על הרכב. אחת התרשמה מהגובה והנוחות, השנייה מהדינאמיות של הרכב, השלישית מתא הנהג והעיצוב. כל אחת שמה לב למה שמעניין אותה ברכב.

   האירוע סוכם בהצלחה. מה המטרה של האירועים האלה, אתם שואלים?

   כל אחת מהנשים שמשתתפות במפגשים הללו היא שגרירה. כל אחת מהן מתחזקת חשבון פייסבוק פופולרי ואינסטגרם עתיר עוקבים. כל אישה חושפת את אלפי החברות שלה לתחום עניין שלא מגיע אליהן לפיד של הפייסבוק, כך סתם. הן צורכות פוליטיקה ואקטואליה דרך קבע, תכניות טלוויזיה, סרטוני אוכל ותרבות, אבל פוסטים על כלי רכב כמעט ולא מופיעים שם.

   התחלתי עם מעגלים ונסכם במעגל - מעגל הנשים שנחשפות לתכנים בתחום הרכב, ומגבשות דעה על מכוניות בזכות הנשים שמשתתפות באירועי הנהיגה שלי. איטס פרייסלס.

   ענת דניאל (אתר רשמי , אביחי דמארי)
   היה כיף, נתראה במפגש הבא (צילום: אביחי דמארי)