פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   התפשרות היא באמת כזאת מילה גסה?

   מהי המשמעות של "להתפשר" והאם כדאי לכם לעשות את זה כדי למצוא, סופסוף, בן זוג? חן חלפון מסבירה ויוצאת עם מסקנות

   בא לי לדבר היום על המילה "להתפשר".

   "התפשר" על פי המילון - הגמיש את עמדתו המקורית כדי להגיע להסכמה עם עמדה מנוגדת.

   ומה זה אומר, בעצם? לשנות את דעתך או אמונתך כדי ליישר קו עם הכלל. כשמדברים על זוגיות, איפה ההיגיון המנחה את אלה שתמיד אומרים לנו להתפשר כדי להגיע לזוגיות המיוחלת? האם זה נכון, או שמא לא להתפשר היא התשובה?

   חן חלפון (מערכת וואלה! NEWS)
   יכול להיות שיש יותר מתשובה אחת? חן חלפון

   אז אני רוצה לשתף אתכם מניסיוני.

   נכון שיש גיל מסוים שבו את בוררת עדברים מסוימים ולא מתפשרת על שום דבר, וככל שאת מתבגרת את מבינה שבעבר היו דברים שהיום את יכולה להתגמש עליהם. ואולי זו בעצם סוג של "התפשרות" אחרת, כדי לעמוד בציפיות החברתיות של להיות הבסט של עצמך בהגדרה החברתית היבשה?

   אסביר. בצעירותי, בגיל 20 חיפשתי מישהו חתיך שיתלבש איך שאני אוהבת וייראה איך שאני אוהבת. מודה, לא חיפשתי תוכן או תהיתי מה הוא עושה בחיים. הדבר שהייתי בוררת הוא המראה והאם הסטייל שלו יפה. ככל שהזמן עובר את מגלה שלא רק יופי ולבוש משחק תפקיד, אלא הרבה מעבר - שיהיה אינטליגנט, איש שיחה ועוד כל מיני דברים שחשובים לך. כאשר את בת 30, רווקה, את שומעת מהסביבה "אולי תתפשרי קצת ואל תהיי כזו קשה".

   זוג רב בבית קפה (ShutterStock)
   שלא תסיימו ככה

   אז ניסיתי ובואו אגלה לכם למה זו טעות.

   הבחור האחרון שיצאתי אתו היה לחלוטין התפשרות. כן, הוא היה נחמד, אבל לגמרי לא עונה לדרישותיי או למה שאני מאחלת לעצמי בחיים.

   פה הסביבה נכנסה. כולם אמרו כמה הוא חמוד ושאני אתן צ'אנס ואתפשר קצת. כך היה. נתתי צ'אנס והתפשרתי, ובאמת בהתחלה היה נחמד, אך מהר מאוד הפערים בינינו בלטו והבנתי למה לא הייתי צריכה להתפשר מלכתחילה ולצאת עם מישהו שבעולם אחר לא היה בינינו שיח בכלל.

   נכון, יש הפתעות בחיים, אני לא אומרת שלא, אבל בדרך כלל כאשר מההתחלה אתם יודעים שזה לא בשבילכם - זה לא בשבילכם. לא משנה מה, אף אחד לא מכיר את הנפש שלכם והכי קל לבוא מהצד ולהגיד " תתפשרי". את מגיעה למצב שבו את רוצה שיעזבו אותך בשקט ומראה "הנה, יצאתי עם מישהו שהוא לא הסגנון שלי".. זה לא באמת מחזיק, לא יעזור. רק אתם יודעים מה טוב לכם ולא אף אחד אחר.

   לבלוג "יומנה של רווקה"
   לעמוד הפייסבוק "יומנה של רווקה"