פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כך עושים פיל מכל דבר. מבחינה אמנותית, כמובן

   לירן ורדיאל לא חשב יותר מדי, הוא פשוט הבין שהוא צריך לצייר פיל, ועם טכניקה של עירוב צבעים יצר את החיה המושלמת

   כך עושים פיל מכל דבר. מבחינה אמנותית, כמובן

   סגנון הריאליזם תמיד משך, סקרן ואתגר אותי. לנסות לדייק אחד לאחד במה שאני רואה מולי, לא להחסיר שום פרט, שום שיערה, שום נמש וקמטים. הכול נראה בציור, גם הפריט הקטן ביותר.

   בציור כזה יש משמעת מאוד גבוהה, הכל חייב להיות מסודר וישר כמו סרגל. אתה מחדיר בעצמך משמעת עצמאית שכמעט ולא מצויה במקומות אחרים מחוץ לגבולות הציור.

   לירן ורדיאל מצייר (מערכת וואלה! NEWS)

   אחרי הפתיח המרתיע במקצת, מגיע החלק הצבעוני יותר. החלטתי לתת לעצמי להירגע מכל המשמעת העצמית הסופר גבוהה, להתנתק מכל החוקים והכלים שכל כך מאפיינים אותי , לקחת קנבס ולזרוק צבע, המון צבע.

   החלטתי שהמודל שלי יהיה מן הטבע. הפעם זה היה אחד מבעלי החיים היותר מרהיבים ועוצמתיים בעיניי - הפיל. חיה זו מלווה אותנו בהמון מתקופת ילדותנו - סיפור על פיל, שיר על פיל, סרט על פיל, הלכתי עם כל הצבעים, התחלתי לזרוק עוד צבע ולא מעט מים, כשאני מדלל את הצבע אקריליק במים, הוא נותן מראה יותר שקוף לצבע וזה התאים לי מאוד באזורים השקופים יותר.

   לירן ורדיאל מצייר (מערכת וואלה! NEWS)

   לחצתי פליי על המוזיקה, התחלתי לשיר בקולי קולות, פשוט רקדתי עם המכחולים והציור, כחול, סגול, אדום, צהוב, טורקיז, ירוק, כתום , קצת שחור והמון לבן. נרגעתי, זרמתי ופשוט לא חשבתי על כלום. לא קל עבורי לתת לעצמי להשתחרר, אני רגיל כל כך להיות מאופק וכל כך מדויק שפתאום אני לא חושב מאה פעם על כל קו , נקודה או כתם של צבע. כמובן שהיה לי היגיון שעל פיו התנהלתי, אך ביחס לריאליזם, פשוט התנתקתי מהכול.

   את הפיל ציירתי שהוא פוסע ליד שלולית צבע. הוא פשוט מתיז את הצבע מסביבו, הפיל חוגג בתוך ביצה מלאה בבוץ צבעוני, בוץ שעף לכל עבר, חגיגה צבעונית אמיתית, תאמינו לי שהוא היה הפיל הכי שמח שיש.

   לאחרונה אני עובד על מספר ציורים נוספים, צבעוניים לא פחות. אני חושב שלכל בעל חיים בטבע יש צבעוניות וייחודיות ואשתדל להראות לכם זאת באייטמים הבאים.

   לאתר של לירן ורדיאל

   לירן ורדיאל מצייר (מערכת וואלה! NEWS)