פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שיער צריך לטפח. לא רק עם מברשת, גם עם עיפרון

   הצפיפות של הקווים, הנפח והברק. כמו בטיפוח שיער אמיתי, גם כשאתה מצייר אתה נתקל באתגר לא פשוט. לירן ורדיאל מספר כיצד הוא מצליח לעשות את זה

   שיער צריך לטפח. לא רק עם מברשת, גם עם עיפרון

   לא מעטים מאיתנו נותנים תשומת לב גדולה לשיער. מדי יום, מדי לילה, כמות האנרגיות והמשאבים שאנו משקיעים בטיפוחו גבוהה, משום שהוא אכן דורש תשומת לב ולא מעט השקעה.

   אם תשאלו אותי מה אני הכי נהנה לצייר, אומר לכם גבות ושיער - אוסף של קוים שמתחברים לידי צורה מלאה ואמיתית, השקעה בכל קו ובכל גוון. בלא מעט ציורים מצאתי את עצמי עומל ימים ולילות על אלפי זיקי שיער בכמה עפרונות ואין סוף חידודים.

   לירן ורדיאל מצייר (מערכת וואלה! NEWS)

   הרעיון הוא לצייר את השיער בדיוק כמו שהוא צומח ובנוי במציאות - לייצר את כל הטקסטורה, הגוון, הנפח, האורך והברק, לא להחסיר שום פרט ולא פעם לחשוב כמו מעצב שיער שצריך לטפל בשיער יבש אחרי שלא טופל המון זמן.

   בעיניי שיער הוא אחד הדברים היותר מאתגרים וכיפים בציור פורטרט. לבנות את השיער על פי אורכו המדויק, לא להחסיר אף 'שוונצ' , לחקור את אנטומיית השערה, את צורתה, איך היא צומחת ואיך היא מסתיימת, לאבחן במדויק היכן האזור הבהיר ואיפה הכהה, ממה בנוי ברק, ממה בנוי נפח, מהו שיער מקורזל ומהו שיער יבש, לדאוג שהכול ייראה בדיוק כמו אסופת שיערות ופחות כמו אוסף של קווים, להעניק חיים לכל מאות הקווים שיוצרים את אותו חלק שנקרא 'שיער'.

   את השיער אני בונה בשכבות, מגוון היסוד העיקרי ועד גוון המשנה. בציור צבעוני אני יכול לעבוד עם 6-9 (ואף יותר) עפרונות שונים. גם אם זה שיער שבסך הכול בגוון חום, הרי צריך לזהות את הניואנסים הקטנים בין הגוונים, מתי חום מספר 1 מתחיל ומתי משתלב עם חום מספר 2 ומתי חום מספר 4 מגיע והיכן אנחנו מכניסים את הגוון השחור (בעיקר באזורים המוצללים). כמובן שבהמון מקרים אנחנו צריכים לייצר את הגוון אם אין לנו בדיוק את אותו צבע, נאמר שיער שטני שנבנה אותו מגווני חום, אפור, צהוב , לבן, אנחנו ממש מייצרים מעבדת חקר וחוקרים את כל התרכובות האפשריות.

   הדיוק מתחיל במבט ובאבחנה של כל אותם פרמטרים שיובילו למראה שופע, מלא צבע , ברק ובעיקר ייראה כל כך מציאותי. אם בא לכם לאתגר את עצמכם/ן , נסו לצייר אסופת שיערות, אל תשכחו את אותם מרכיבים שקיימים בשיער שלנו, בעיקר שחררו את הגוף וזרמו על פי תנועת השיער, ימינה, שמאלה, בחצי קשת ועוד טיפה קצוות. לא לשכוח וממליץ מאוד לנסות לעבוד על השיער ב- 360 מעלות, כך תשלטו בציור מכל הכיוונים ומכל הזויות.

   אז בפעם הבאה שתבקרו במספרה, נסו לדמיין את הספר בתור צייר ואת המספריים בתור עיפרון, בהחלט חוויה שונה וייחודית.

   לאתר של לירן ורדיאל
   לעמוד האינסטגרם של לירן ורדיאל

   לירן ורדיאל מצייר שיער (מערכת וואלה! NEWS)