פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לחזור בזמן, אל המערב הפרוע

   אחרי מסע מפרך והיתקלות מפחידה בדב, לונלי פלג הגיע למקארתי, אחרת העיירות הכי מגניבות באלסקה, מקום שעדיין נראה ומתנהג כמו לפני 150 שנה בהשראת המכרות הסמוכים אליו. הצטרפו אליו לרגע במסע שאסור להחמיץ

   נטשתי את האוטו מאחורה, בדרך למקארתי. מסתבר שאין פה כביש. זאת אומרת, יש, אבל הוא נעול ואם אתה לא חי בעיירה אתה צריך לחנות וללכת כשני ק"מ.

   בדרך לפה נתקלתי בדב. זה הרבה יותר מפחיד כשאתה לא מוכן לזה. הייתי בהתחלה בטוח שזה כלב. אתה רואה משהו רץ בין השיחים, הוא הסתכל עלי ועמדתי. ואז הוא פשוט המשיך. וואו, הוא היה ענקי.

   אהיה במקארתי שלושה ימים, לסוף השבוע. זה המקום המושלם להיות בו. אני מרגיש שחזרתי למערב הפרוע. אין פה כבישים, לכולם יש זקנים, הזקן שלי פתאום לא מספיק גדול.

   בבר יש "אופן מייק", מקום שבו האנשים שרים. מרגיש כאילו הגענו לעיירת כרייה לפני 100-150 שנה. כל העיר מתאספת ביום שישי בערב להפנינג המוני. אמרתי את זה על אלסקה יותר מפעם אחת - האנשים פה נחמדים בצורה בלתי רגילה. כיף לראות קהילה כל כך מקבלת, נחמדה ופתוחה.

   בהמשך יש עיירה שהכורים חיו בה. היו פה ארבעה מכרות מחוברים בתעלות, הם היו צריכים לעבוד 12 שעות ביום, והתנאים פה היו מאוד קשים, החוקים היו מאוד נוקשים. אני ממליץ בחום להגיע לכאן, אין הרבה מקומות בעולם שנראים ככה. יש פה הרבה פעילויות, פשוט שווה לבוא.

   לונלי פלג במקארתי אלסקה (מערכת וואלה! NEWS)

   לקריאה נוספת

   האתר הרשמי של לונלי פלג
   לונלי פלג בפייסבוק
   לונלי פלג ביוטיוב
   לונלי פלג באינסטגרם