פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טבע עני, טבע עשיר: הפארק הכי מסקרן בצפון אמריקה

   לונלי פלג ממשיך במסע בצפון אמריקה, והפעם הגיע לפארק דאנלי, שמורה שאליה אפשר להיכנס רק באוטובוסים ושמתויירת מאוד מצד אחד, אבל גם בתולית מצד שני. הוא נהנה מכל רגע, אבל גם התחרט על טעות אחת שעשה

   קמנו מוקדם כדי לחצות את ה"דאנלי הייוויי". כמו שאתם רואים בסרטון, זה לא ממש כביש אלא יותר דרך עפר. הנוף הוא אחד היפים שיצא לי לראות במהלך נהיגה באלסקה ובכלל.

   יש באלסקה הרבה ימים אפורים, קרים וגשומים, וההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה, הר דנאלי, מכוסה בעננות שמסתירה מלראות אותו. גובהו של ההר הוא 6,168 מטר. לפארק הזה אי אפשר להיכנס עם רכב. אין בסביבה שום דבר, אפילו לא סופר.

   האוטובוס הוא הרכב היחידי שיכול לנסוע פה. יש כאן הרבה אוטובוסים ואנשים. זהו אחד הפארקים הכי מתוירים אבל גם הכי בתוליים. נשמע אבסורדי, אבל זה המצב.

   רוב הפארק לא מסומן, אין בו מסלולים ורוב האנשים עולים על האוטובוס, עוצרים, מצלמים וחוזרים. אתה יכול לעצור בצד הדרך ולהגיע לנופים בתוליים. אנחנו לא תכננו את הסיור, ולכן אנחנו חייבים לקחת אוטובוס בסוף היום ולצאת.

   החיה המסוכנת ביותר להיתקל בה פה היא דב. כמובן שעדיף לא להיתקל בו, בוודאי שלא לרוץ. אפשר לקבל פה טעימה מהטבע האמיתי והפראי של אלסקה, אבל כמו שאמרתי קודם - עדיף לסגור מראש ולמצוא מקום לישון בו.

   לונלי פלג כהן באלסקה (מערכת וואלה! NEWS)

   בקרו את לונלי פלג

   בפייסבוק
   באינסטגרם
   ביוטיוב
   באתר הרשמי