אתם פוגשים מישהי. מתי לספר לה את האמת על עצמכם?

אתם גרושים עם או בלי ילדים, אתם פרודים, יש לכם אוברדראפט ענק בחשבון הבנק. הרבה דילמות האם, איך ומתי לספר לדייט שלכם. חן חלפון זורקת כמה טיפים ועל הדרך חוגגת 50 אלף עוקבים בדף

בוידאו: תגידו מזל טוב, עמוד הפייסבוק "יומנה של רווקה" חוגג 50 אלף עוקבים

בואו נדבר על אמת. מתי להגיד את האמת, באיזה שלב, מה לומר ומה לא לומר?

בשאלות כאלה אני נתקלת בקבוצה שלי. מתי להגיד למי שאני יוצא איתה שאני גרוש עם ילדים, לא יהודי, בחובות ועוד כל מיני דברים שכן ראויים להיאמר. השאלה מתי.

חן חלפון (מערכת וואלה! NEWS)
כל האמת ורק אמת. חן חלפון

אני חושבת שמן הראוי שתהיה שקיפות מההתחלה כדי שדברים יהיו ברורים.הייתי רוצה לדעת אם מישהו שאני יוצאת איו אפילו לדייט אחד לא יהודי או גרוש עם או בלי ילדים. מידע כזה יכול לשנות לי את החשיבה, לטובה או לרעה, אבל מן הראוי שיהיו לי אופציות בחירה, ויפה שעה אחת קודם.

לפעמים גברים (ובכוונה אני נותנת את הזווית שלי כאישה ומה אני חווה) אוהבים לייפות את המציאות כדי "למכור" את עצמם יותר טוב, כשבפועל המצב הוא הפוך לגמרי. למשל, יצאתי עם מישהו שאהב להשמיע כמה יש לו, שהוא מסודר כלכלית, איך הוא חי טוב ואין לו דאגות. ככל שהתקרבנו הבנתי שהכול שקר אחד גדול, אין לו כלום והוא יצר מציאות מדומה כדי לקנות אותי ולעשות עלי רושם.

לקריאה נוספת:

יומנה של רווקה - הבלוג הרשמי
לעמוד הפייסבוק "יומנה של רווקה"

זוג במיטה, בחורה בוכה (ShutterStock)
אתם ממש לא רוצים להגיע לרגע שבו מתברר לכם שבן הזוג הוא לא מי שחשבתם

לא מעט גברים שרע להם בנישואים, מרשים לעצמם ללכת ולנסות את מזלם בחוץ לפני התמודדות עם חיי הנישואין שלהם על ידי הצגתם כגרושים. כך כבר נרקם קשר עם רגשות, ואז הם מגלים שהם נשואים. כשמתגלה האמת הם מצדיקים את זה בכך שרע להם בנישואים גם ככה וזה עומד להיגמר.

כך גם עם פרודים, שעל הנייר הם נשואים לכל דבר, ומציגים עצמם כגרושים, או גרושים שחוששים להגיד את האמת לגבי הסטטוס שלהם ו/או של הילדים. רק אחרי שהבינו שהבחורה בעניין הם מגלים את האמת, ואז הרגשות כבר הופכים למעורבים.

למה לא להגיד את האמת מההתחלה ובעצם לתת לי את האופציה לבחור?

אנשים שמשקרים לגבי הדת, מבחינתי זה שקר, מכיוון שההנחה בארץ היא ברורה. זה לא אומר שאסור או אי אפשר, כמובן, להתאהב במי שאינו יהודי, אבל מן הראוי לשתף במידע הזה כדי שהכול יהיה ברור לשני הצדדים ולא בדיעבד. עצוב לי שהיום המצב כל כך גרוע לשני הצדדים, כך שכדי להכיר מישהו נצטרך לשקר או להתחבא מאחורי חוסר אמיתות לגבי דברים מסוימים בחיים.

תנו את האופציה לבחור, תפסיקו לשקר וקחו אחריות. וכן, כמובן שזה נוגע לשני הצדדים.