האם גם אתם מפחדים ממחויבות?

כשחן חלפון נשאלה מהי זוגיות, היא ענתה "לאבד את עצמי", ואז הבינה שבעצם יש לה פחד ממחויבות. היא כבר עובדת על זה ומסבירה מדוע גם אתם, הרווקות והרווקים שרואים את ההיצע שבחוץ, צריכים להתחיל לחפש ברצינות את האחת/אחד. ומה אתכם? חוששים להתחייב?

פחד ממחויבות.

מהו, בעצם, פחד ממחויבות ולמה יש אנשים שהמילה הזאת מרתיעה אותם? הפחד להיות עם אותו אחד או אחת כל החיים, הפחד לאבד את האני שלך, את החופש שלך והפחד להתחייב למשהו שאולי לא תעמוד בו.

אעיד על עצמי שאני נמצאת בשלב שבו אני עובדת על עצמי לא לפחד ממחויבות וכן - להכניס מישהו לחיי ולתת לו מקום, לדעת לשחרר מתי שצריך ולא לפחד מהלא נודע.

חן חלפון (באדיבות המצולמים)
מוכרחים להפסיק לתת לפחד לנצח. חן חלפון

פעם אחת הקואוצ'רית שלי שאלה אותי מהי זוגיות בעיניי. מיד עניתי "לאבד את עצמי" ופה הטעות הראשונה שלי. צריך להבין שבזוגיות בריאה אני לא מאבדת את עצמי, אלא להפך. אני חושבת שזה נובע גם מעיניים גדולות וההיצע הגדול שיש היום, ולכן הרבה אנשים פוחדים להתחייב למשהו אחד, כדי לא לפספס משהו אחר.

תהפכו את המילה פ-ח-ד תקבלו ד-ח-ף וכך גם תפעלו. תהפכו את הפחדים שלכם לדחפים שלכם ואל תתנו לפחד להניע אתכם. תמיד אני אומרת לעצמי שברגע שהאהבה האמיתית תגיע ויבוא הגבר שימלא אותי ויפרגן לי ויתמוך בי, הפחד ממחויבות ייעלם כלא היה. אני, מבחינתי, ארצה להיות איתו כמה שיותר.

תנו לעצמכם להרגיש להיסחף, לעוף עם הרגשות שלכם ותדחפו את עצמכם קדימה כמה שיותר. החיים קצרים ומפתיעים מדי כדי שנתעסק במה שמפחיד ומונע מאיתנו לעשות דברים.

לקריאה נוספת

לעמוד הפייסבוק "יומנה של רווקה"
"יומנה של רווקה" - הבלוג הרשמי