אז איך בוחרים את משקפי השמש המתאימים?

סוג הפנים, המסגרת והטרנדים. לפני שאתם שופכים מאות שקלים על משקפי שמש, רוית אסף נותנת כמה טיפים חשובים, כדי שהמוצר שאתם קונים באמת יהלום אתכם

אילו משקפיים יתאימו לפנים עגולות? איזו מסגרת תתאים לפנים מרובעות? איך מזהים מבנה פנים? ואיך בכלל בוחרים משקפיים שגם יתאימו למבנה הפנים וגם יהיו טרנדים ושיקים?

לא יודעת מה אתכם, אבל אם אני צריכה לבחור באקססוריז אופנתי אחד שללא ספק, לא ניתן להעביר את הקיץ בלעדיו, אני חד משמעית בוחרת במשקפי שמש.

אז בין אם אנחנו בוחרים להשקיע במשקפי שמש יקרים ממותגים או לקנות כמה זוגות במחיר זול יותר, כדאי שנבחר במשקפיים שיתאימו למבנה הפנים שלנו ורצוי שיהיו גם טרנדיים, כי אין ספק שמשקפיים נכונים ישדרגו וישפיעו על כל המראה הקיצי שלנו.

גם הקיץ נראה משקפיים עגולים וגדולים, עדשות מראה צבעוניות בצורות שונות, משקפיים בסגנון חתולי מוחצן באובר סייז מתפרץ, מסגרות מנצנצות, וגם את משקפי הטייסים הקלאסיים בטוויסט לא שגרתי עם מסגרות קטומות, גשר אף כפול ועוד.

אז הנה כמה טיפים לבחירת המשקפיים המתאימים למבנה הפנים.

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
בוחרים משקפיים? תהיו בררניים

מבנה פנים אובלי

לפנים האובליות פרופורציות מאוזנות, עצמות לחיים בולטות וגבוהות, מבנה רך ומעוגל וכמעט שכל מסגרת תתאים למבנה הפנים האובלי: מסגרות מעוגלות אוברסייז, משקפיים מרובעים עם זווית מעט מעוגלת, מסגרות קטנות במראה גאומטרי.

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
מתאימות למבנה פנים אובלי. משקפיים של אירוקה

מבנה פנים מרובע

פנים מרובעות מאופיינות במבנה זוויתי עם אורך ורוחב דומים, סנטר מרובע ומצח רחב. משקפיים בעלי מסגרת עגולה או אובלית ירככו את קו הלסת ויתאימו מאד. לא מומלץ משקפיים בעלי מסגרת דקיקה או זוויתית.

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
מסגרת עגולה למבנה פנים מרובע

מבנה פנים בצורת לב

פנים אלו מאופיינות במצח רחב ועצמות לחיים גבוהות שהולך ונהיה צר יותר עד לסנטר. רצוי לאזן בין חלקי הפנים ולבחור במסגרות עם חלק תחתון מעוגל, מסגרות שחלקן התחתון רחב יותר מהעליון, משקפיים בהירים וחסרי מסגרת יחמיאו ויעדנו את המראה.

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
חלק תחתון מעוגל. המותג "גוצ'י" של אירוקה

מבנה פנים עגול

לפנים עגולות מומלץ לבחור במשקפיים שיצרו אשליה של פנים צרות וארוכת יותר ולכן כדאי לבחור במשקפיים מלבניים, מסגרות זוויתיות וגאומטרית שיחדדו את מראה הפנים. כדאי להימנע ממסגרות קטנות ועגולות.

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
עדשות גאומטריות, משקפיים של אופטיקה בליסימה

פנים בצורת יהלום

מבנה פנים שמאופיין במצח צר, עצמות לחיים גבוהות ובולטות וסנטר קטן. כדאי לבחור במשקפיים שידגישו את אזור העיניים עם חלק עליון מובלט. מסגרות חתוליות, מסגרות עגולות אך לא רחבות יותר מעצמות הלחיים יתאימו מאד.

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
מסגרת עגולה, אך לא יותר רחבה מעצמות הלחיים. "קול ריי" של ארוקה

מבנה פנים משולש

בעלי פנים משולשות מאופיינים בלסת רחבה יחסית ובמצח צר. פנים משולשות ניתנות לעיצוב מחודש על ידי מתן הדגש העיקרי לאזור העיניים ועל ידי עיצובים ייחודיים ובולטים של המשקפיים. משקפי חתול, משקפיים שחלקם העליון צבעוני ומשקפיים שעדשתם ממוסגרת רק בחלק העליון וחשופה בחלק התחתון, יעזרו לשוות לפנים מראה הרמוני יותר במקרים של חלק פנים עליון צר יחסית.

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
מה ראו עיני החתול?

מבנה פנים מלבני

פנים מלבניות ניתנות לשינוי על ידי עיצובים ייחודיים ושונים של משקפיים. את כל זוגות המשקפיים הנבחרים עבור פנים מלבניות יש להתאים כך שלא יחרגו מתווי הפנים הטבעיים. למבנה פנים מלבני יתאימו ברוב המקרים משקפיים עגולים ואפילו ריבועיים.

הכותבת, רוית אסף, היא בעלת רשת בתי ספר למקצועות האיפור והיופי 1-700-70-70-54.

לאתר של רוית אסף
לעמוד האינסטגרם של רוית אסף
לעמוד הפייסבוק של רוית אסף

משקפי שמש רוית אסף (יח"צ)
משקפיים ריבועיים יתאימו