המרדף הבלתי אפשרי אחרי האושר

דייטים בקצב מסחרר, אתרי הכרויות, כמיהה לכסף ולחומר. אנשים עסוקים במרוץ אחרי האושר, בלי לדעת מהו באמת. למורן אייזנשטיין יש כמה טיפים איך באמת למצוא אותו

כולנו קמים בבוקר כל יום מחדש ויש לנו רק רצון אחד: להיות מאושרים. אנחנו רודפים אחרי הצלחה, תהילה וכסף כדי להגיע לנקודה הזאת.

אבל בדרך לשם, אנחנו לא נהנים מהרגע לא נהנים מהדרך, פשוט רצים. רצים אחרי חיפוש אהבה, יוצאים לדייטים, נרשמים לאתרי היכרויות - העיקר לא להיות לבד. בדרך למציאת האחד אנחנו הולכים לאיבוד, שוכחים שלפעמים צריך לעצור רגע ולבדוק מי אנחנו ומה באמת אנחנו רוצים.

מורן אייזנשטיין (צילום מסך)
לעצור לרגע ולבדוק מה אנחנו רוצים. מורן אייזנשטיין

ואז לא מבינים למה שום דייט לא מסתדר. נו, למה? כי לא עצרנו ולו לרגע להבין מה אני באמת רוצה, מה חשוב לי באדם שיהיה חלק מחיי, מה יש לי בעצמי להביא למקום הזוגי?

אז מה הטעם לרוץ כדי לנסות להשיג את נקודת האושר שכולנו מייחלים לה, אם בסופו של יום אנחנו מגיעים אליה אנחנו עם הלשון בחוץ והאושר במרחק רב מאיתנו? רובנו פשוט לא מודעים למהות של אושר ומחפשים אותו במקומות שבהם הרגילו אותנו לחשוב שהוא קיים.

תהיה מצליח - תהיה מאושר.
יהיה לך כסף רב - תהיה מאושר.
תהיה לך בחורה יפה - תהיה מאושר.
יהיה לך חבר עם רכב נוצץ - תהיי מאושרת.

אנחנו רצים אחרי מה שלימדו אותנו או מה שאנחנו רואים אצל אחרים. אני נאלצת לנפץ לכם את האשליה - אי אפשר לרדוף אחרי אושר , כי אושר נמצא בדברים שפשוט יושבים שם בנפש וגורמים לנו שמחה אמיתית. הוא לא תלוי בדבר.

לעמוד הפייסבוק של מורן אייזנשטיין
לעמוד האינסטגרם של מורן אייזנשטיין

בני זוג רבים על כסף (ShutterStock)
המרדף הזה יכול גם להסתיים בבכי

אין ספק, כשיש אפשרות כלכלית זה באמת נותן שלוות נפש ורוגע, אבל האם כל האנשים שיש להם את זה באמת רגועים? זוגיות ואהבה הם הדברים שהכי חשובים לאדם. תמיד אמרתי שתהיה הכי מוצלח, במעמד הכי גבוה, הכי מפורסם, אבל אם בסופו של יום אין לך מישהו לשים עליו את הראש ולהרגיש שאתה בבית, מה זה שווה?

העניין באושר הוא מודעות.כשיש לך ערך לדברים הקטנים ואתה מוקיר תודה על הטוב ועל הקושי, כשאתה מעריך אפילו את הגרוטאה שאתה נוסע עליה כי אתה אומר 'איזה כיף שיש לי רכב שלוקח אותי לכל מקום'. כשאתה מרגיש קצת שהעולם סוגר עליך וקצת מיואש, אתה הולך עם עצמך לים או לטבע ומחזק את עצמך, מבקש כל מה שחסר לך ואתה יודע שיש מי שמקשיב. אז אתה דואג, אבל קצת פחות. כשאתה מודע אתה יודע להעריך את החיים, כשאתה מריח ריח שיוצא מהמאפייה בבוקר אתה לוקח איתך את הריח הזה לכל היום, עוצר לראות שקיעה מושלמת, מתמוגג מהאהבה שקיבלת סוף סוף אחרי שנים שחיכית לה. אתה מודה על ההרגשה הזאת כשהלב שלך פועם ממישהי וזה מרגש אותך. אתה מבין, נהנה מהדרך של העשייה שלך, יודע ששום דבר לא משתווה לאושר אמיתי ללא חרטות שמתפרץ לך מעמקי הנשמה בכל יום מחדש.

אז הדבר היחיד שצריך לא לרוץ אחריו רק להיות בשקט ולהקשיב לו זה מה עושה או יעשה אתכם באמת מאושרים . אם תתנו לזה לבוא מבפנים, תבינו שהאושר האמיתי שחשבתם רחוק מזה שדמיינתם. הוא פשוט יותר פשוט.

מורן אייזנשטיין
מנטורית/קואוצ'רית
מודעות וצמיחה אישית 052-3470903