אל תטמנו לעצמכם מלכודות

הליכה עם האמת שלכם נראית כמו הדבר הטריוויאלי ביותר, אבל אנשים רבים נופלים. אחרי שבזבזה שנים מחייה על קשרים לא ראויים, מורן אייזנשטיין מבקשת: תקשיבו לעצמכם ולמי שאתם

לא פשוט ללכת עם האמת שלך, להיות כל כך אמיתי עם התחושות שלך ועם מה שאתה מרגיש, כי לפעמים זה זועק ממך. לך עם האמת שלך.

אבל הרגש, כמה הוא חזק ומטלטל, כמה הוא סוחף אותך ללכת נגד מה שאתה באמת מאמין בו. כמה פעמים עמדתם במצב רגשי שבו הבטן הרגישה משהו שהוא לא עבורכם ועדיין נשארתם? הכרתם מישהו שמתחילת הקשר זיהיתם שיהיה לכם קשה לחיות איתו, קשה להכיל אותו, קשר מלא קנאה ואובססביבי, בוגדני, אדם לא פנוי רגשית שמשחק אתכם ועוד.

מורן אייזנשטיין (יח"צ)
יצאה לא אחת לדרך חדשה אחרי קשרים כושלים. מורן אייזנשטיין

ההיגיון הבריא יודע, צריך לברוח, אבל משהו עדיין משאיר שם. מה שמשאיר שם הוא התיקון של האדם. אם אדם לא יודע לקבל החלטות, מגיעה סיטואציה בחייו שהוא חייב להתמודד איתה. אם אדם לא נאמן לעצמו, מגיעה סיטואציה של האמת בפנים ואז לא נותרת לו ברירה להתמודד. התיקון שלנו בתוך קשר או מצב בחיים הוא להתמודד עם הפחדים שלנו.

הרי תחשבו כמה אנשים נמצאים בתוך מערבולת רגשית איומה בחייהם, רק מפחד לקום וללכת, הפחד ממה שיהיה, החשש להישאר לבד.

הכול בראש של האדם. הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו, איך חיינו יהיו בלי אותו אדם, משאיר אותנו שם בכל יום מחדש. אבל מה האמת? האמת היא שהסיפור הזה הוא דפוק, כי אין שום דבר בריא ואמיתי במערכת יחסים חולה. אם אתם נמצאים בתוך קשר כזה , עצרו רגע, שימו את הרגש השתלטן בצד. הכניסו היגיון בריא ושאלו את עצמכם "האם זה אני?" בתוך הקשר הזה. האם זו באמת הבחירה שלכם להיות שם, או שמשהו משתלט עליכם ואתם לא מצליחים להשתחרר. האם אלה היו הבחירות שלכם בחיים אם הייתם נאמנים לאמת שלכם?

לעמוד הפייסבוק של מורן אייזנשטיין
לעמוד האינסטגרם של מורן אייזנשטיין

זוג במיטה, בחורה בוכה (ShutterStock)
לפעמים זה פשוט לא מתאים

רוב הסיכויים שהתשובה על כל השאלות מהסוג הזה שלילית. לא הגענו לחיים האלו לסבול, הגענו כדי לצמוח, וגם אם נקלענו למצב של סבל, זה בידיים שלנו להבין את השיעור את התיקון ולהגיד "אוקיי, הבנתי – הלאה".

הנטייה של בני האדם היא לרמוס את נפשם, לאמלל את עצמם, להתעסק בדברים הלא חשובים. כשאדם עובר דרמות הוא מרגיש שהוא חי, אבל הוא לא באמת חי. אלה לא חיים בריאים, אי אפשר להתקדם למקומות מדהימים בשום תחום, כי המוח והמחשבות עסוקים רק בסיטואציה ובסבל שלכם. אתם יודעים כמה שנים בזבזתי על קשרים מחורבנים, על סיטואציות שיכלו לעבור כל כך מהר אם רק הייתי מבינה קצת יותר ובעיקר מעריכה את האדם שאני?

אבל כשהערך העצמי של האדם נמצא כל כך נמוך, הוא באמת ובתמים מאמין שהוא ראוי לחיים האלו, שמישהו אחר עושה לו טובה שהוא שם. אלה לא חיים, זה פיקציה , החיים יפים, מורכבים מאוד , כל אחד מאיתנו מתמודד עם שיעורים אינסופיים, אבל אם אתה לומד להרפות ולהקשיב לאמת שלך, לשחרר את כל הדרמות ולהתחיל לאהוב את עצמך ולהעריך, מהר מאוד אתה מבין את מקומך.

מורן אייזנשטיין (יח"צ)
תרפו ותקשיבו. רק טוב ייצא לכם מזה

אין חיה כזאת בעולם הזה שמישהו צריך לזלזל באדם שהוא איתו, לא לכבד, לקלל אותו , להשפיל, לרמוס ולבגוד. מי שעושה לכם את זה? חשבו טוב טוב למה אתם עדיין שם, כי בסופו של יום זה לגמרי התיקון שלכם לקחת את עצמכם ולעוף משם עוד היום.

שבוע מבורך. שנלך עם האמת שלנו, נבין את השיעור ובעיקר נאהב ונעריך את עצמנו כי מפה הכול מתחיל .

מורן אייזנשטיין, קואוצ'רית ומנטורית
מודעות וצמיחה אישית 052-3470903