פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   גאה בעדה שלנו: מדוע הקמתי את "סימן שאתה מרוקאי"?

   יותר מ-65 אלף חברים, הרבה פולקלור וצבע והשראה בכלל מקבוצת "סימן שאתה רוסי". אביחי חזן מסביר מדוע אינו מתבייש במוצאו וקורא גם לכם להצטרף לקבוצה שמונעת מאהבה ומקבלת את כל בני העדות בזרועות פתוחות

   אהלן חברי וואלה! buzzit

   אני כותב את הטור הזה כדי להבהיר משהו שכנראה לא כל כך ברור לאנשים בשנת 2017 לצערי: העובדה שהקמתי קבוצה ששמה "סימן שאתה מרוקאי" לא נועדה לגרור לגרור תגובות כאלה:

   "למה להתגאות בזה שאתם מרוקאים?"
   "חבל שהאשכנזים לא הביאו סינים במקום מרוקאים ברברים".
   "למה להציג את מה שגדלתם עליו בבית? זה מביש ונחות".

   אביחי חזן עם סממנים ל"סימן שאתה מרוקאי" (מערכת וואלה! NEWS , אביחי חזן)
   להסתכל על הטוב, לא על הרע. אביחי חזן

   אני אסביר מהי מטרתה של הקבוצה. ראשית, חשוב להבהיר: היא מקבלת את כל העדות באופן שווה, לא גזעני, באהבה ובברכה. אני צבר, נולדתי בישראל ואני יהודי. אני לא יליד מרוקו.

   אבל תציצו רגע מאחורי המקלדת ותבינו: יש דברים שמאפיינים כל עדה ועדה. יש דברים שמבדלים את העדה המרוקאית מעדות אחרות, כמו שיש דברים שתמצא רק בבית תימני, פרסי, רוסי, אתיופי ואחרים. את ההשראה לקבוצה בכלל לקחתי מקבוצת "סימן שאתה רוסי", ואני לא מתבייש בכך.

   אני לא בא וצועק "אני מרוקאי" ומתכחש ליהודים אחרים או להיותי יליד הארץ. לא, מה שאני בא ואומר הוא שאני לא מתבייש במוצא שלי. הוריי, סבי סבתי ודורות אחורה הם יהודים מרוקאים שגאים במנהגיהם, משמרים את מנהגיהם ואין מה להתבייש בהם.

   אביחי חזן עם סממנים ל"סימן שאתה מרוקאי" (מערכת וואלה! NEWS , אביחי חזן)
   יש לכם את "הילד הבוכה" בבית? תרצו או לא, גם אתם מרוקאים

   אז מה 65,850 חברים בקבוצה מוצאים?

   לא לכלוכים על עדות אחרות, חלילה, לא פוליטיקה זולה ולא מריבות (אפילו שאנחנו קבוצה מרוקאית). הם מוצאים את המתכונים שעליהם גדלו, חברים מהעיירה שבה נולדו ואפילו מצאו כאלה שלמדו איתם בבית הספר. הם מכירים אחד את השני, וכפי שאולי כבר ראיתם, חלקם גם מיסדו קשר והם בעל ואישה, מהם לא כולם מרוקאים.

   אז אם אדם יכול לקבל טעימה מהשורשים שלו, מדוע להגיב ברוע? למה לכתוב שזו בושה לומר "אני מרוקאי"? אני פונה לכולם בבמה הענקית הזאת של Buzzit ואומר: חברים, אל תתביישו בשורשים שלכם. תשמחו את ההורים שלכם שאתם יודעים ומוקירים את מנהגיהם. אני קורא לכולם, מכל עדה ומכל מגזר, תצטרפו לקבוצת "סימן שאתה מרוקאי", תיהנו, תכירו ואולי גם תתאהבו.

   אביחי חזן עם סממנים ל"סימן שאתה מרוקאי" (מערכת וואלה! NEWS , אביחי חזן)