פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לחיות על מזוודות ולהגשים חלומות

   במשך כל חיי הבוגרים לא הייתה לי באמת שגרה. התודעה לא מפסיקה לעבור שינויים, וקצב החיים גובר. בסופו של דבר, למדתי דבר אחד: החיים הם לא הדרך אל האושר. הדרך עצמה היא האושר

   במהלך שנותיי הבוגרות, אף פעם לא הייתה לי באמת שגרה. מזוודות אצלי מתמלאות ומתרוקנות בקצב גבוה ככוסות בבר, ספות ורצפות התחלפו אצלי בתדירות גבוהה, נופים, ריחות ובעיקר התודעה שלי עוברת שינויים כל הזמן. הדבר היחיד שלא השתנה, אלא רק הלך וגדל לשמחתי זה מעגל החברים שלי, וגם המשפחה שלי ותחום העיסוק שלי תמיד נותרים חלק ממי שאני. שגרה תמיד היתה זרה לי.

   יש שיאמרו שזה נשמע להם מעייף, יש שיגידו שלא היו מתחלפים עם קצב חיי, יש את אלו שירצו מאד אך לא יעזו, ומה שבטוח – אני שמחה בשביל השמחים בחלקם. אני אישית מאמינה שהחיים בנויים מתקופות ומפרקים. יתכן שיום יבוא ותהיה לי תקופת שגרה מבורכת, פרק בחיים בו השגרה תהיה מנת חלקי ואשמח בה.

   אך כנראה שלא בקרוב.

   טל נברו (אתר רשמי)
   לא לפחד מהפחד. טל נברו (צילם: אילן בשור, איפור ושיער: בר ברק)

   לפני שנה עזבתי את הארץ ועברתי להגשים חלומות בסקאלות גדולות יותר בארה"ב. זה לא קרה בקלות. לצד המקומות המדהימים שהדמיון והשאיפות שלי לקחו אותי, היו לי המון חששות מהבלתי נודע. לא חיכתה לי עבודה מסודרת בלוס אנג'לס וגם לא עברתי בגלל איזו הזדמנות עסקית נדירה. לא המתינה לי דירה ולא המתין לי רכב.

   סגרתי עסק בארץ ועברתי אל הבלתי נוגע בארץ רחוקה – מתחילה מאפס. עם הניסיון שצברתי, אבל מאפס. אבל לא עברתי לבד. לצדי, יד ביד, עבר איתי הגבר שלי. ולצד ההתרגשות הגדולה, גם הוא סגר דברים שהיו לו בארץ ובא איתי אל הלא נודע.

   לא ידעתי לאן יקחו אותנו החיים.

   לקריאה נוספת:

   טל נברו - האתר הרשמי
   לעמוד הפייסבוק של טל נברו
   לעמוד האינסטגרם של טל נברו
   לערוץ היוטיוב של טל נברו

   טל נברו (אתר רשמי)
   לאן שהרוח לוקחת אותה - לשם היא הולכת (צילם: אילן בשור, איפור ושיער: בר ברק)

   אבל הם לקחו. וואו, ולאן הם לקחו. שום דבר ממה שקרה לי לא חזיתי מראש. תמיד האמנתי שאהיה צעירה לנצח. תמיד אחלום בהקיץ כשמתחיל שיר ברדיו, תמיד ארצה לטוס בעולם למקומות רחוקים ולגמוע שפות שונות וצבעים אחרים, תמיד אתרגש מחיוך של מישהו זר ומחיבוק של חבר רחוק.

   החיים חספסו אותי ולצדם החוויות והשנים נתנו אותותיהם. אני עדיין מרגישה צעירה, אבל אין ספק שהבגרות הפכה לחלק בלתי נפרד ממני.

   טל נברו (אתר רשמי)
   להיות בוגר ולהרגיש צעיר - זו לא סתירה (צילם: אילן בשור, איפור ושיער: בר ברק)

   אמונה עצמית היא המפתח וככל שהתבגרתי, החיים זימנו לי כל מיני דלתות של הזדמנויות. לתוך חלק מהן פסעתי ללא היסוס, חלק מהדלתות הסתובבו וכמו שנכנסתי כך יצאתי מהן, חלק מהדלתות היו נעולות והיה לי לא פשוט לפתוח אותן ולהיכנס וחלק מהדלתות היו פתוחות לרווחה והזמינו אותי לתוכן בקלי קלות. היום אני יודעת להודות על כל דלת שניצבה מולי. ולא משנה מה חיכה לי מהעבר השני של המפתן.

   כי בסוף, שינויים הם חלק מהחיים. התמימות של פעם חלפה לה עם הרוח והשאירה אותי עירומה עם המציאות החדשה. ודווקא במערומיי אני מגלה את החלקים הטובים והחזקים שבי. ואני מתמלאת באנרגיות האלה, שהופכות אותי לחסינה מכל, לחזקה מתמיד.

   ההתמודדויות שאנחנו עוברים כל יום מסירות עוד ועוד שכבות של תמימות שהרוח עוד לא קילפה מנפשנו. ואחרי כל קילוף, נותרת צלקת שמעידה על ניסיון. על חוכמת חיים. על שק של זיכרונות. צלקת שמעצבת מחדש את דמותנו.

   טל נברו (אתר רשמי)
   את כל מה שאתם עוברים קחו כאתגר (צילם: אילן בשור, איפור ושיער: בר ברק)

   ואני מעריכה כל אחת מהצלקות שלי. אוהבת אותן, מלטפת אותן עם הכרת תודה גדולה. כשאני מסתכלת על מכלול החיים שלי, אני יודעת שבלעדיהן לא הייתי באמת מבינה עד כמה אני מאושרת בחיים שלי. כל מה שאתם עוברים קחו כאתגר, גשר. לכל אחד יש את הגשרים שלו לחצות בחיים.

   רק צריך להימנע מלהביט למטה, להישיר מבט קדימה, אל האופק ולזכור ששם בצד השני, מחכה לכם הרפתקה חדשה ותחושה של הגשמה. אני מאמינה שהחיים הם לא "הדרך אל האושר", הדרך היא האושר האמיתי.

   סטיילינג ובגדים בצילומים: ארקטה

   טל נברו (אתר רשמי)
   ותחייכו. פשוט תחייכו (צילם: אילן בשור, איפור ושיער: בר ברק)