פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הוכח: ספורט הופך את העסק שלך לרווחי יותר

   מחקר חדש מוכיח קשר ישיר בין תוכניות פעילות גופנית בחברות ובארגונים לבין עליה ברווחים. החיבור הספורטיבי בין אנשים גורם להם להיות טובים יותר לא רק ברמה הגופנית, אלא מעלה גם את התפוקה

   יונתן מלכא רץ בדרום קוריאה (מערכת וואלה! NEWS)
   מגבש ומחבר. יונתן מלכא והחברים החדשים מדרום קוריאה

   כשנחתנו בסיאול (קוריאה הדרומית), חבר הילדות שלי אדם ואני, מיד הבנו שאנחנו כמו טיפה בים בעיר של מיליוני תושבים שנראים אחרת מאיתנו, מדברים שפה זרה לנו מתנהגים וחיים אחרת. זה היה קצת מבהיל, אבל לשמחתנו חבר קוריאני שהכרתי בנסיעה אחרת הזמין אותי לרוץ עם הקבוצה שלו.

   הגענו כזרים שונים וקצת נבוכים, ויצאנו לרוץ ביחד עם 15 קוריאנים. 20 דקות בתוך הריצה קיבלנו הסבר על חלקים שונים של העיר, הצטלמנו והתחברנו. המבוכה של ההתחלה נמסה, ועד הסיום התוודענו לחבורה של אנשים מדהימים. את הריצה סיימנו בהזמנה לארוחת ערב עם אנשים שהפכו לחברים החדשים.

   וזה בדיוק הכוח שבספורט. הוא מגשר בין שפה, תרבות ואנשים. הוא יכול להפוך אינדיבידואלים לקבוצה מאוחדת ועוצמתית. איזו סביבה יכולה ליהנות מן היתרונות הללו יותר ממקום עבודה?

   לעמוד האינסטגרם של יונתן מלכא
   לעמוד הפייסבוק של יונתן מלכא

   יונתן מלכא רץ בדרום קוריאה (מערכת וואלה! NEWS)
   ריצה מגבשת ומחברת גם בתוך קירות הארגון

   מקום עבודה יכול להיות סביבה לחוצה ותחרותית שלעיתים רבות יוצרת מתחים בין עובדים. בשילוב לתחרות גוברת בין חברות וארגונים, החיבור בין העובד למותג ומשך ההעסקה שלו בחברה יורדים בהתמדה לאורך השנים. מחקרים חדשים שהוצגו באוסטרליה ובארה"ב ניסו לבדוק האם ספורט יכול לשמש ככלי לשיפור תקשורת וחיבור של עובדים למותג בצורה מדידה.

   במחקרים התגלה שמלבד היתרונות הפיזיים והמנטאליים הנלווים לפעילות גופנית שהיו לעובד כיחיד, ניכר שיפור משמעותי ביכולת העבודה בתוך צוות, ביכולת התקשורת ובחיבור הרגשי לארגון אותו הוא מייצג. בין הנבדקים במחקר האמריקאי נמצאה ירידה של 70 אחוז בימי המחלה של עובדים שהשתתפו בתכנית, 31 אחוז עליה במכירות ו-14 אחוז ירידה בתחלופת העובדים השנתית. חברות מסוימות אף השיגו עליה של 202 אחוז בתפוקת העובדים השנתית. כנראה שלא במקרה ממשלת אוסטרליה החלה בתכנית לעידוד חברות וארגונים להטמיע תוכניות פעילות גופנית.

   יונתן מלכא רץ בדרום קוריאה (מערכת וואלה! NEWS)
   עליה במכירות, ירידה בתחלופה ובימי המחלה של העובדים

   כשהביקוש נוצר גם התחום המקצועי מתפתח. בכנס מומחי פעילות גופנית שנערך בקיץ שעבר באמסטרדם הוצגו תוכניות יצירתיות וחדשניות, שהצליחו להגדיל את מעגלי ההשפעה של התוכניות אף יותר. המשמעות היא שתוכניות פעילות גופנית בארגונים לא רק מכוונות לאלו המשתתפים בתכנית, אלא מייצרת באזז בארגון כולו באמצעות אלו המשתתפים בתכנית. עובדים פעילים גופנית בריאים יותר, פיזית ומנטאלית, מתקשרים טוב יותר עם החברים לצוות ותורמים להצלחת הארגון כולו.

   יונתן מלכא ניצח עשרות תחרויות טריאתלון בארץ ובחו"ל. הוא היה שותף להקמת מועדון הריצה "ריאקשן", שהוקם על מנת לקדם את הספורט האירובי בישראל ולהעלות את המודעות לשילוב ריצה ופעילות גופנית אירובית בקרב האוכלוסייה.

   יונתן מלכא רץ בדרום קוריאה (מערכת וואלה! NEWS)
   נפש בריאה (וכוח עבודה פורה) בגוף בריא