עשו טובה, צאו לי מהרחם

"מה, את לא רוצה עוד ילד? למה את מחכה? הפרשים גדולים הם לא דבר טוב". מורן סטויצקי, אם ל-1, לא מצליחה להבין מי נתן לאנשים, במיוחד כאלה שהיא בקושי מכירה, את הזכות לתכנן עבורה את המשפחה והחיים. אז אולי באמת הגיע הזמן שתפסיקו?

לא, אני לא בהריון
לא , אני לא עובדת על זה
כן, ראיתי שהיא בהריון
כן, גם היא בהריון.

אני לא מצליחה להבין את הדחף של אנשים להיכנס לי לרחם. יש לי מערכת שיקולים משלי, ואיכשהו הם מצפים שאביא עוד בן אדם קטן. הכי מצחיקים (לא באמת) הם הרווקים, אלה שחושבים שלהביא ילד זה כמו לקנות עוד קרטון חלב במכולת.

מורן סטויצקי (באדיבות המצולמים)
לא, לעשות ילד זה לא כמו לקנות קרטון חלב במכולת. מורן סטויצקי

השאלות לא מפסיקות להעיק, ויש לא מעט מהן. שאלות שחלקן גם קביעות מרגיזות. מה, את לא רוצה עוד אחד? למה את מחכה? הפרשים גדולים זה לא דבר טוב. יאללה, תגמרי עם זה. הקטנה שלך לא רוצה חברה? בת כמה את, שאת מרשה לעצמך לחכות ככה? (עם השאלה הזאת מגיעה לפעמים ההערה "אה, אוקיי, יש לך עוד זמן").

וכמובן שמנסים לחקור ולברר כמה ילדים אני רוצה בסך הכול, האם זה כל כך קשה לי, האם ומדוע אני לא אמורה להיות אמא ואוי, איך רזיתי, אני בכלל אמורה לנפח את הבטן, לא להוריד אותה.

מבחינתי, הגיע הזמן לשים את הגבול. התשובה שלי היא אחת: זה ממש לא עניינכם. צאו לי מהרחם, לכו תעשו ילדים משלכם. ילדים זה שמחה, שיהיו עשרה בכל בית, אבל הגיע הזמן לתת לי מנוח ולעזוב אותי בשקט. אני לא מצליחה להבין מדוע כל בן אדם שמכיר אותי באופן הכי שטחי ובסיסי, רואה לנכון להגיב לי, להסביר ולתת פרשנות מה קורה או לא קורה אצלי. עשו לי טובה - צאו לי מהרחם , חיו את החיים שלכם
ותעשו מלא ילדים. משלכם.

ילדה יושבת בטיולון (ShutterStock)
אין לי בעיה עם ילדים, אבל אם אתם רוצים כל כך, אתם יותר ממוזמנים להביא בעצמכם (צילום: Shutterstock)