מורן אייזנשטיין - Emush
13/06/2017

ההבדל בין להיות טוב ללצאת פראייר

קרה לכם שנתתם אמון באדם והוא פגע בכם? אם יש משהו שהחיים מלמדים אותנו, הוא מתי לשים את הגבול. מורן אייזנשטיין ממליצה להיזהר בבחירות שלכם, אבל גם מבקשת: אל תשתנו, ומי שצריך לזכות בטוב הלב שלכם יזכה בו

מכירים את זה שאתם טובים, טובים מדי בחיים, וזה תמיד דופק אתכם? לאורך מרבית שנותיי אני ילדה טובה כזאת, נותנת את הלב והנשמה, רגישה מדי, מאמינה מדי, סומכת על אנשים בעיניים עצומות. רוב חיי חטפתי גם סטירה בגלל זה.

עוד בוואלה! NEWS

פרסום לפי מיקום: עסקים קטנים יזכו לפרסום מותאם לצופים

בשיתוף בנק הפועלים
לכתבה המלאה
תמיד תהיו טובים - עד שנותנים לכם סימנים שלא צריך להיות כאלה. מורן אייזנשטיין

השאלה ששאלתי את עצמי היא האם אני יכולה להשתנות. האם יום אחד אני אקום בבוקר ואהיה אחרת, פתאום אהיה ביצ'ית ורעה ולא אסמוך על אנשים, לא אתן את הלב שלי מהר מדי ואהיה מי שאני באמת? תמיד כשדנתי עם עצמי בסוגיה הזאת הגעתי לאותה המסקנה: אני לא אצליח לשנות את עורי. לא אוכל להיות מישהי שאני לא משום שמישהו אחר בחר להתנהג בצורה רעה, לא מכבדת ולא מובנת.

אני מאמינה באנשים. מאמינה תמיד, נותנת עד הסוף את הקרדיט שהאדם שעומד מולי טוב, הוא לא יפגע בי, יעריך ויכבד את מי שאני. גם עם חברות נהגתי ככה כל החיים, וגם בקשרים זוגיים. ואני יודעת בלב שלם שתמיד אשאר כזאת, גם אם אפגע שוב ושוב. זו מי שאני.

אם מישהו ייקח את המקום הטוב שלכם, יפגע ויזלזל ואתם עדיין תישארו בו - זו כבר הבחירה שלכם. אתם צריכים להיות אנשים טובים, אבל בטח לא פראיירים. ברגע שמישהו משחק בכם ומנצל את טוב לבכם קומו ולכו. אל תישארו במקום הזה, גם במחיר של כאב לב. תוציאו אותו מחייכם כאילו לא היה שם מעולם, תמחקו תמונות שלכם יחד, תחסמו אותו מהמכשיר שלכם, כדי שתוכלו להשתחרר יותר מהר. אני תמיד אומרת שזו "הרדמה כללית", כי יש הבדל בין להיות טוב ולהיות פראייר. מי שלא יודע להכיל את הנתינה שלכם לא צריך להיות חלק מחייכם.

לעמוד הפייסבוק של מורן אייזנשטיין
וגם לעמוד האינסטגרם שלה

מורן אייזנשטיין, קואוצ'רית למודעות וצמיחה אישית - 0523470903

מי שמנצל את טוב הלב שלכם - זו כבר בחירה שלו, אתם פשוט צריכים להתרחק

אתם צריכים לדעת איפה עובר הגבול בין הנתינה שלכם לבין איך שהצד השני נוהג בכם. אני בטוחה שתדעו היכן נמתח הקו שמעבר לו תפסיקו לתת ותדעו שהקשר הזה לא בשבילכם. לפעמים אנשים נכנסים לחיינו לשעה, ליום, לחודש או לשנים כדי ללמד אותנו שיעור מסוים או לתת לנו משהו. אם במקום להיות מתוסכלים מהפגיעה נסתכל על הדברים הטובים שהקשר כן העניק לנו, יהיה לנו יותר קל להמשיך הלאה בחיינו.

אם נתתם את הטוב שבכם ומישהו בחר לנצל את זה - זה שלו, לא שלכם, עם כל הכאב שבדבר. כן, רוב חיי קיבלתי שיעור ועוד שיעור, האם אני יכולה להיות אחרת, פחות סומכת, פחות טובה ונותנת את כל כולי. ברוב השיעורים נכשלתי , תמיד חזרתי להאמין בבני אדם. היום אני יודעת שתמיד אשאר מי שאני, לא אשתנה משום שמישהו אחר בחר לנהוג בדרך מסוימת, שאולי הייתה מכוערת ואפילו פוגעת.

אז כן, אני יכולה להיות הנשמה הכי טובה בעולם, אבל אם מישהו יפגע בי, לא כדאי לו להיתקל בי בסמטה חשוכה. ישתבח השם על השיעורים שהוא מעביר אותנו ועל בני האדם שהוא מרחיק מאיתנו בדיוק בזמן הנכון. אנחנו רואים כאן ועכשיו, אלוקים רואה את מה שמעבר ליכולות האדם. האמינו בוודאות שמי שבסוף יישאר בחייכם, יזכה לטוב הלב שבכם. אל תשתנו לעולם.

  • מורן אייזנשטיין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully