פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טום קרוז, מאחוריך! כוכבי הרשת מול המומיה

   רגע לפני בכורת הסרט "המומיה" לקחנו ארבעה כוכבי רשת שלא מכירים אחד את השני, שמנו אותם בחדר בריחה וביקשנו מהם לצאת משם תוך שעה. איך נסכם את החוויה? טום קרוז הם לא

   טום קרוז, מאחוריך! כוכבי הרשת מול המומיה

   בימוי וצילום וידאו: יניב גיל

   תעצמו את העיניים, ותתארו לכם סיטואציה: הבת של מלך מצרים נקברה בעודה בחיים, ונטמנה עמוק מאוד באדמה. אחרי 3,000 שנה (פחות או יותר, אל תהיו קטנוניים) שודד אוצרות וארכאולוגית בריטית מגלים את ארון הקבורה שלה, ולוקחים אותה ללונדון כדי לחקור אותה.
   אלא שאז היא מתעוררת לחיים, מגייסת את כל כוחות האופל שלה ומנסה להחזיר לעצמה את העולם שהובטח לה בחייה הקודמים. ועכשיו, אתם צריכים לעצור אותה.

   הייתם מצליחים להתמודד עם המשימה הזאת? סביר להניח שלא. טוב, לא קוראים לכם טום קרוז. לא נהרוס לכם את הסרט שיוצא ביום חמישי הקרוב לקולנוע, אבל נרמוז שהוא דווקא מצליח לעמוד במשימה בהצלחה.

   רגע לפני ש"המומיה" מגיע לקולנוע, לקחנו את כוכבי הרשת אביעד בללי (קורנליוס האיום), דני קמושביץ, שיר ישר ואור דניאל להתמודד עם האתגר הזה ולראות מה הם שווים באמת.

   טוב נו, אולי לא בדיוק עם האתגר הזה, אבל עם האתגר הכי דומה שמצאנו לו - חדר בריחה (כן כן, הלהיט התורן) שעוסק במצרים העתיקה ומדמה לפחות בקצת את עלילת הלהיט ההוליוודי החדש.

   כוכבי רשת משחקים באסקיים רום של מומיה (מערכת וואלה! NEWS)
   קמושביץ, בללי, דניאל וישר בחדר הבריחה

   נפגשנו אי שם במרכז תל-אביב, מטר מעזריאלי, במרכז חדרי הבריחה "בית הקווסט" שבו חדרים בנושאים מגוונים שמכניסים את המתמודדים לעולמות שונים ומשונים - מכון פתולוגי, צ'רנוביל, בקתת פיראטים, קזינו שהופך לזירת פשע ועוד.

   אבל אנחנו היינו ממוקדי מטרה - והלכנו היישר לכניסה ל"יציאת מצרים" בו הבטיחו שנתמודד עם אתגר המומיה. לא כמו האתגר שמחכה לטום קרוז ביום חמישי בקולנוע, אבל לפחות משהו שייתן לנו קצת מהחוויה של מצרים העתיקה.

   רגע אחרי שהלבישו על ארבעת המתמודדים את הכובעים המצריים (המגוחכים, חייבים להגיד), מנהלת החדר כינסה אותנו ברחבה המרכזית והתחילה לספר את סיפור הרקע שיכניס אותנו לתוך האווירה.

   "אתם קבוצת ארכיאולוגים נועזים רודפי שלל, שהצליחה להיכנס למצבת קבר עתיקה של פרעה במצרים", היא סיפרה. "לפתע, רגע לפני שאתם מחליטים לאסוף את הזהב והיהלומים, דלת הכניסה נסגרת לכם ממש מתחת לאף. אתם מוצאים את עצמכם במלכוד ומומיית פרעה מתעוררת לחיים כדי להחזיר את מה ששייך לה".

   ואז, כמו בכל חדר בריחה, מגיע האיום המרומז: "האם תצליחו להימלט, להציל את עצמכם ולחזור בשלום אל פני האדמה? השעון מתקתק, זמנכם אוזל. מהרו לפני שהמומיה תתפוס ותקבור אתכם יחד אתה לנצח נצחים".

   שעון החול התהפך, השעה שיש לנו לפתור את החידה החלה, וארבעת כוכבי הרשת נכנסים פנימה.

   כוכבי רשת משחקים באסקיים רום של מומיה (מערכת וואלה! NEWS)
   אצלו זה נגמר אחרת. טום קרוז

   איך זה נגמר בסוף? כולם יודעים. או לפחות מי שראה את הסרטון למעלה, שמלווה את מאחורי הקלעים של המשחק המסעיר בו ארבעה אנשים שלא הכירו אחד את השני לפני הכניסה למשחק הצליחו להתגבש ולהפוך לחבורה מלוכדת בכמה דקות בודדות.

   למרות התדמית המאיימת שלו (בכל זאת, מי שמכיר את הדמות של קורנליוס האיום, יודע שלא מדובר בטיפוס סימפטי או עדין במיוחד) בללי הפגין כישורי פתירת חידות לא רעים בכלל. קמושביץ היה אחראי בעיקר על הבדיחות בחדר, דניאל וישר לקחו את המשימה ברצינות וניסו בכל פעם לקדם את העלילה - לא ממש בהצלחה.

   בשורה התחתונה למרות שהייתה להם שעה שלמה, ארבעת המשפיענים הצליחו לצאת מהחדר ב-34 דקות בלבד. אמנם זה לא השיא של החדר, אבל מדובר בהישג שאפשר להשוויץ בו בבית.

   רגע לפני היציאה מהחדר, הם קבעו פגישה נוספת - ביום חמישי הקרוב, שעת ערב מאוחרת, באחד מבתי הקולנוע באזור המרכז. הפעם הם הולכים לראות איך טום קרוז יתמודד עם אתגר המומיה שלו, בסרט החדש שיוצא לקולנוע ושמאיים להיות הלהיט הגדול של הקיץ.
   לנו, משום מה, יש תחושה שאצלו יהיה קצת יותר אקשן, ושאתגר המומיה שלנו קטן עליו.

   רוצים לראות איך טום קרוז מתמודד עם אתגר המומיה? ביום חמישי בקולנוע