פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   1,000 ימים בשבי: ה"מונולוג" של אברה מנגיסטו

   בסוף השבוע ימלאו 1,000 ימים לשהייתו של אברה מנגיסטו בשבי בעזה. חברי העמוד "אתיופיה הקטנה" חיברו לכבודו "מונולוג" שמסביר את מצבו: "אני לא מתפלא על הממשלה, אני מופתע מחוסר התגובה של האזרחים"

   1,000 ימים בשבי: ה"מונולוג" של אברה מנגיסטו

   "אני אברה בן אגרנש ואיילין מנגיסטו שגר באשקלון. תעודת הזהות שלי היא 3907027, היום הוא יום שלישי ה-30 במאי 2017. כמו כולם, גם אני רואה\וקורא חדשות, ומעציב אותי לראות את ההתנהלות של המדינה כלפיי.

   אני לא מופתע מחברי הכנסת והממשלה. להיפך, זה הגיוני. בכל זאת, אני ישראלי ממוצא אתיופי. אני מופתע מהאזרחים, מאחיי ואחיותיי מהעם שלי, שנשאר אדיש אלי.

   כשגלעד שליט ישב פה במקומי, אני לא בדקתי אם הוא אשכנזי, מזרחי, תימני או רוסי. אני פשוט יצאתי להפגין. עוד מעט אני אהיה כבר 1,000 יום בשבי החמאס. להגיד לכם שיש סיכוי שאצא מפה? לא נראה לי.

   כבר השלמתי עם זה. ביבי לא רואה אותי ממטר, כמו שאר חברי הכנסת וגם רוב תושבי המדינה".

   סרטון תמיכה באברה מנגיסטו (צילום מסך)

   את העמוד אתיופיה הקטנה הקמנו לפני 6 שנים, במטרה לקרב ולהעצים את הקהילה האתיופית. עם הזמן הגיעו אלינו מצד הגולשים מקרי אפליה רבים עד שהחלטנו לחשוף אותם. כך יצא שדרך חשיפת הפוסטים שלנו, הגענו לכלי התקשורת הגדולים בישראל וחשפנו לא מעט מקרי גזענות חמורים. אחת הדוגמאות הכי גדולות הן המקרה של המחאת יוצאי אתיופיה שהייתה ב-2015. התייצבנו בכנסת כדי למחות בנושאים שונים, קידמנו תכנים תרבותיים להעצמת הקהילה והזרוע עוד נטויה. היום אנחנו גאים בכך שהדף מונה מעל 70 אלף עוקבים